ПСЖ и Ливърпул също на 1/4-финал в Шампионската лига (видео)

0
0
436

ПСЖ и Ливърпул също се класираха за 1/4-финалите на Шампионската лига. Французите очаквано се справиха с Барселона, след като в реванша на “Парк де Пренс” срещата завърши 1:1, но след 4:1 в първия мач парижани елиминираха по-именития съперник. Ливърпул пък довърши РБ Лайпциг, след като спечели и втория мач с 2:0 и стигна топ 8 с общ резултат 4:0.

В Париж гола за ПСЖ вкара Килиан Мбапе от дузпа в 30-ата минута. Наказателният удар беше отсъден от съдията Антъни Тейлър за нарушение на Клеман Лангле срещу Мауро Икарди. Всъщност британският рефер подмина ситуацията, но получи сигнал да я преразгледа и след като го направи, посочи бялата точка. Така Мбапе превърна дузпата в гол. Той стана най-младия футболист, който отбелязва 25 гола в историята на Шампионската лига. Иначе преди попаденията му гостите направиха половин дузина пропуски пред вратата на Кейлор Навас. Лео Меси изравни в 37-ата минута с брилянтен гол от над 25 метра, а в самия край на полувремето геният от Аржентина пропусна дузпа.

През второто полувреме Роналд Куман направи редица офанзивни смени, но така и не успя да пробие ариегарда на “петлите”. ПСЖ пък взе сладък реванш, след като през 2017 г. на същия етап на турнира спечели първия мач с 4:0, но след това загуби с 1:6, като регистрира един от най-конфузните обрати в историята. Барса пък за сефте отпада на 1/4-финал от 15 години.

В другия мач Ливърпул създаде доста положения, но чак в 70-ата минута Мохамед Салах откри резултата. Само четири минути след това Садио Мане окончателно сложи точка на спора между осмия във временното класиране на Висшата лига и втория в Бундеслигата.
За статистиката Ливърпул прекъсна серията си от домакински загуби. Тимът беше в серия от шест поражения у дома – на “Анфийлд”, но сега срещата беше в Будапеща. Успехът обаче накара екстравагантния мениджър на англичаните Юрген Клоп да се усмихне, защото тимът му продължава да се бори успешно поне в един турнир.

Във вторник място в топ 8 на турнира намериха Борусия Дортмунд, елиминирал Севиля, и Порто, изненадващо справил се с Ювентус. Така за първи път от 16 години няма да гледаме в решителните мачове големите звезди на модерния футбол Лео Меси и Кристиано Роналдо.

Снимка: facebook.com/ChampionsLeague