Борусия Д стигна 1/4-финал на Шампионската лига

0
0
414

Борусия Дортмунд се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. В реванша от първия кръг на елиминациите немците завършиха 2:2 със Севиля у дома и стигнаха топ 8 с общ резултат 5:4. Резултатът беше открит от Ерлинг Холанд в 35-ата минута, а отново норвежецът удвои от дузпа в 52-ата минута. В 68-ата минута Юсеф Ен-Несири намали от дузпа и върна до известна степен интригата. До края испанците натиснаха и имаха сили само за още един гол на Юсеф Ен-Несири (90+4). Така иберийците приключиха безславно в турнира на богатите.

Временният наставник на вестфалци Един Терзич беше направил две промени в състава. На местата на Дан-Аксел Загаду и Тома Мюние стартираха Джъд Белингам и Матеу Морей. В състава на Севиля се завърнаха титулярният страж Ясин Буну и Жул Кунде, които пропуснаха мача с Елче през уикенда.

Двубоят очаквано започна с натиск на гостите, които направиха няколко добри атаки, но те се оказаха ялови. В 7-ата минута Оскар Родригес получи чудесно подаване от фланга в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар от въздуха. Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред погледнаха към вратата на Буну. В 18-ата минута Севиля организира поредната си добра атака по фланговете, завършила с подаване на Окампос към Сусо, който стреля, но неточно.
В 34-ата минута Окампос можеше да огорчи гостите, но не съумя да стреля добре отблизо. Само минута по-късно Борусия откри. Севиля сгреши при изнасянето на топката, тя попадна в Марко Ройс, който нахлу дълбоко в наказателното поле и върна към непокрития Ерлинг Холанд, който не сбърка за 1:0.

Резултатът се запази до края на полувремето, а след почивката Борусия натисна своя разколебан съперник в опит да сложи точка на спора. Така се стигна до 48-ата минута, когато след контраатака топката беше изпратена към Холанд, който след двойно подаване успя да прати топката в мрежата с удар с левия крак от малък ъгъл. Ситуацията беше прегледана чрез ВАР за съмнения за нарушение на норвежеца в атака. В крайна сметка тусркият рефер Джунейт Чакър не призна гола, но отсъди дузпа за Борусия. Зад топката застана Холанд, чийто удар беше отразен от Буну, а при добавката футболистите на Борусия отново не успяха да пратят топката в мрежата. Играта отново беше прекъсната заради решение на Чакър дузпата да бъде изпълнена отново заради нарушение на Буну при първото изпълнение. Холанд отново се нагърби с изпълнението и стреля в същия ъгъл, като този път успя да се разпише за 2:0. Така детето чудо стана най-младия футболист с 20 гола в турнира преди да навърши 20 г. Холанд вече е именно с 20 попадения, като задмина досегашния лидер Килиан Мбапе, който е с 18.
Впоследствие на “Сигнал Идуна Парк” Севиля намали резултата чрез Юсеф Ен-Несири, който се разписа в 68-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Емре Джан, който дори си позволи да избухне срещу рефера, недоволен от решението му. Турчинът изблъска в гърба Люк де Йонг в наказателното поле на Борусия. До края севилци опитаха някакъв натиск, но доста безрезултатно. Единствено Ен-Несири се възползва от недоглеждане е германската защита след центриране от корнер, но голът му беше повече случаен.

Снимка: facebook.com/BleacherReportFootball