> > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > > >

Гуардиола е Мениджър на годината в Англия


0
0
503

Пеп Гуардиола спечели наградата за Мениджър на сезона, след като триумфира с Висшата лига и Купата на Лигата с Манчестър Сити.
„Гражданите“ приключиха на 12 точки пред втория в таблицата и градски съперник Юнайтед, като завоюваха и четвърти последователен трофей от турнира Карабао Къп, след като надвиха Тотнъм с 1:0 на „Уембли“ през април. Съставът се изправя срещу Челси във финала на Шампионска лига на 29 май. Испанецът грабна отличието за втори път след рекордния за Сити сезон 2017/18 – кампания, в която тимът спечели шампионската титла на страната и стана първият английски клуб в историята на висшия футболен ешелон, който достига границата от 100 точки.

Гуардиола пребори конкуренцията на Марсело Биелса (Лийдс), Даниел Фарке (Норич), мениджъра на женския тим на Челси Ема Хейс, Дейвид Мойс (Уест Хем) и Брендън Роджърс (Лестър) за трофея на „сър Алекс Фъргюсън“.

„Щастлив съм да спечеля тази награда за втори път, но отличие като това е възможно само ако един мениджър е заобиколен от топпрофесионалисти. Играчите ми бяха фантастични – тяхната отдаденост и професионализъм не липсва никога, дори в сезон, който беше най-предизвикателния за всички нас. Щабът ми също заслужава големи похвали. Наградата е посветена и споделена с тях“, каза испанецът.

Хейс стана първият мениджър на женски тим, който попадна сред шестте номинирани за Мениджър на годината. Тя бе определена за №1 при жените за сезона, след като изведе лондонския клуб до последователни титли, триумф за Купата на Лигата и първи финал в Шампионска лига, където отборът отстъпи от Барселона с 0:4.

Снимка: Фейсбук

0
0

Лицензирани букмейкъри и казина в България

300 безплатни игри
Кешбек до 200 €
25€ с код 7dnifutbol
До 250 € и 100 врътки
Дo 100 €
5€ с код PB-0076
15€ промокод 01-701
До 100 €

Comments