Ман Сити шампион на Англия за 4-и пореден път

0
0
146

Манчестър Сити стана шампион на Англия за четвърти пореден път. “Гражданите” ликуваха след победа над Уест Хям с 3:1 на “Етихад” в мач от последния 38-и кръг на Висшата лига.

Фил Фодън, който преди дни бе избран за играч на сезона в Англия,  вкара два гола, а един добави Родри.

Мохамед Кудус отбеляза почетния гол за гостите.

Сити е първият отбор, който печели титлата в Англия в четири поредни сезона.

Арсенал остана със сребърните медали. “Артилеристите” чакаха грешна стъпка на Манчестър Сити, но такава не последва и лондончани завършиха втори с 89 точки след победа над Евертън с 2:1 в последния кръг.

Евертън поведе на „Емирейтс“ с автогол на Деклан Райс, но Арсенал обърна мача с попадения на Такахиро Томиясу и Кай Хаверц.

Не по-малко емоции имаше на “Анфийлд”, където Юрген Клоп изведе Ливърпул за последен път.

Германецът си тръгна с победа след успех с 2:0 над  Уулвърхямптън с голове на Алексис МакАлистър и Джаръл Куанса.

Феновете на Ливърпул се постараха да направят деня незабравим за Клоп със специална хореография по трибуните на Анфийлд в негова чест.

Астън Вила загуби тежко с 0:5 при гостуването на Кристъл Палас, но завърши четвърти в класирането с 68 точки и след дълго отсъствие ще играе в Шампионска лига.

В  Европа ще играят още Тотнъм и Челси, като те завършиха съответно пети и шести.

От Висшата лига изпадат Лутън, Бърнли и Шефилд Юнайтед.