Манчестър Сити – шампион на Англия

0
0
357

Манчестър Сити стана шампион на Англия. Три кръга преди края на сезона “гражданите” са недостижими на върха. Те са с 80 точки, а вторият Манчестър Юнайтед остана със 70 т., след като загуби домакинството на Лестър с 1:2.

На “Олд Трафорд” Люк Томас даде превес на „лисиците” в 10-ата минута, а Мейсън Грийнууд изравни пет по-късно. Турският бранител Чаалар Союнджу отново поведе тима на Брендън Роджърс напред в резултата в 66-ата и донесе три точки за Лестър.

Те пък спомагат максимално на „лисиците” за бъдещото участие на отбора в Шампионската лига, след като тимът се върна на третото място с 66 точки, две пред четвъртия Челси, който е и с мач по-малко. Петият Уест хем е с 58 точки, а шестият Ливърпул е с точка по-малко.
Победата за Лестър обаче беше очаквана, защото това беше трети мач за Юнайтед за шест дни, а в четвъртък “червените дяволи” имат спаринг и с Ливърпул. Сега мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер беше заложил изцяло на резервния състав, който не успя да се справи с разярените “лисици”.