ЦСКА разби Ботев Вр за 1/2-финал за купата

0
0
434

ЦСКА е последните 1/2-финалист за Купата на България. “Червените” разбиха гостуващия Ботев Враца с категоричното 4:0. Пред празните трибуни на “Армията” над всички блесна новата перла на столичани Жорди Кайседо (11, 40-д и 75), който вкара първия си хеттрик за тима. Другото попадение заби Бисмарк Чарлс (78). Срещата завинаги ще запомни новият треньор на врачани Веселин Великов, който преди дни замени Антони Здравков-Сухия.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата на Ботев (Вр) Любен Куновски, който през седмицата ни напусна завинаги на 72-годишна възраст.
През първото полувреме ЦСКА започна по-агресивно и притисна своя съперник от самото начало на мача. В 6-ата минута Тибо Вион стреля силно извън наказателното поле, но стражът на гостите улови. Пет минути по-късно отново той центрира отдясно и Жорди Кайседо се разписа с глава за 1:0. Армейците продължиха да атакуват и в 28-ата минута Тиаго Родригес изведе Брадли Мазику на стрелкова позиция, който шутира с левия крак, но кълбото се отби във футболист на гостите и излезе в корнер. В 37-ата минута Кайседо се пребори с Ничев и нахлу в наказателното поле, но изстрелът му бе избит от вратаря Дамянов. Веднага след това Мазику бе препънат в наказателното поле от Атанас Зехиров и главният арбитър посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът Жорди Кайседо, който стреля силно в долния десен ъгъл и направи резултата 2:0. До края на първото полувреме не се случи нищо интересно и армейците се оттеглиха на почивка с две попадения преднина.

През втората част в игра за червените се появиха Бисмарк Чарлс и Иван Турицов, които замениха Жеферсон Телес и Джером Синклер. ЦСКА продължи да играе по-добре и да контролира събитията на терена. В 59-ата минута Тиаго Родригес засече топката с външен фалц извън наказателното поле, но изстрелът му мина над напречната греда. В 75-ата минута Мено Кох направи страхотен пробив по лявото крило и намери Кайседо в наказателното поле, който с едно докосване оформи своя първи хеттрик с червената фланелка и направи резултата класически. Само 3 минути по-късно и влезлият след почивката Бисмарк Чарлс се разписа за 4:0 след хубав самостоятелен пробив. В последната минута Пеняранда направи страхотно подаване към Кайседо, но еквадорецът пропусна.

Така ЦСКА се присъедини към другите, достигнали до топ 4, след като по-рано в следващия кръг място намериха Арда, Лудогорец и Славия.