Локо Пд сдаде Купата на България

0
0
391

Носителят на Купата на България за последните две години Локо Пд сдаде отличието. “Смърфовете” бяха елиминирани от Лудогорец с 1:2 в Разград след продължения. В Делиормана кипърецът Пиерос Сотириу (46) даде аванс на домакините, които удържаха преднината си почти до края, но в третата минута на добавеното време Георги Минчев прониза дебютанта на вратата на шампионите Кристиан Кахлина и така прати мача в допълнителни 30 мин. В тях момчетата на Валдас Дамбраускас бяха по-добри и заслужено вкараха втори гол. Точен беше Мавис Чибота (114), който навърза няколко играчи, за да се разпише победно във вратата на Илко Пиргов.

Това беше първо поражение за Локо в турнира от октомври 2017 година. Тогава пловдивчани паднаха от предишния носител Славия, а реално победната кампания на Локо продължи точно 1240 дни.

След скучно първо полувреме, второто беше вихрено. Сотириу даде аванс на “орлите” в 47-ата минута. Бърнард Текпетей нахлу отляво в наказателното поле на Локомотив, опита центриране, но Малембана изчисти топката в него и се свлече на тревата. Текпетей веднага видя Сотириу, който отблизо с глава матира Пиргов 1:0.
Час след началото Локомотив можеше да стигне до изравнителен гол. Бирсент Карагарен бе изведен и се измъкна между Вердон и Терзиев и шутира, но се получи рикошет и топката излезе в корнер. След него топката бе избита напред, а Момчил Цветанов шутира силно с левия крак, но в последния възможен момент Кахлина спаси.
Така се стигна до третата минута от добавеното време, в която Диниш Алмейда получи топката в наказателното поле на “орлите” и даде пас на далечната греда за Георги Минчев, който отблизо реализира на празна врата.
В продълженията Клаудиу Кешеру беше изведен от ляво от вратата на Пиргов, румънецът бе абсолютно сам и шутира с голяма сила, но топката не намери очертанията на пловдивската врата. И когато двата тима вече се настройваха за дузпи Чибота вкара победно. Африканецът напредна през защитата на Локомотив и стреля с десния крак, неутрализирайки Пиргов.
След последния съдийски сигнал варненският рефер Драгомир Драганов вдигна два червени картома. Пауло Уртадо от Локо опита да поздрави Джордан Икоко, но вторият блъсна играча на Локо и двамата тръгнаха да се бият. Настана масово дърпане, а Драганов натири побойниците. Мелето продължи и в тунела.

Снимка: facebook.com