Славия елиминира слаб Левски за купата

0
0
445

Славия е 1/2-финалист №3 за Купата на България. “Белите” елиминираха слабия отбор на Левски с 2:1. На стадиона в кв. “Овча купел” точни за домакините бяха Питър Макрилос (77) и Калоян Кръстев, а за “сините” се разписа младият Мартин Петков (86). Така най-старият столичен тим продължи да доминира над Левски на своя стадион в турнира, като над 70 години гостите нямат победа на тази арена.

Домакините започнаха по-активно срещата и именно “белите” бяха тимът, който първи застраши вратата на съперника. Първо Христов стреля опасно с глава, а малко по-късно и Димитър Рангелов също пробва мерника си, но прати топката право в ръцете на Звонимир Микулич.
Постепенно Левски поизравни играта и пробва да преодолее Петър Вуцов с удари на Робърта и Димитров, но стражът на Славия спаси.

В средата на полувремето играта се изравни, като предимно властваше борбата по терена. Снеговалежът пък допълнително затрудняваше двата тима. До чисти положения пред някоя от двете врати така и не се стигна.

В самия край на първата част Рангелов от домакините закъсня за една топка влезе грубо в глезена на Симеон Славчев. Реферът Радослав Гидженов обаче не показа жълт картон за ветерана, който щеше да бъде негов втори в срещата. Рангелов всъщност трябваше директно да бъде изгонен, защото не игра за топката, а обърна глезена на Славчев, който имаше късмет, че не получи фрактура.

През втората част домакините сякаш отново влязоха по-добре и бяха по-активният тим. Все пак до чисти положения рядко се стигаше. На два пъти Макрилос пропусна да нанесе точни удари, с което да открие резултата. А към края Макрилос откри резултата. След меле в наказателно поле австралиецът от втория опит прониза стража на Левски. Малко по-късно Мартин Петков с удар от над 20 метра и рикошет вкара за 1:1 и всички очакваха мача да иде в продължения. В 89-ата мин. обаче след вихрена контра Калоян Кръстев беше изведен от ляво и с пронизващ удар от границата на наказателното поле матира “сините”.
Така тимът на Славиша Стоянович за поредна година остава без трофей. За последно те заслужиха титлата в Първа лига през далечната 2009 г.

Така Славия се присъедини към другите два 1/2-финалиста Арда и Лудогорец. “Сините” от Кърджали елиминираха ЦСКА 1948, а шампионите сломиха носителя на трофея от последните 2 г. Локо Пд. Последният 1/2-финалист ще стане ясен в четвъртък, когато ЦСКА посреща Ботев Вр. Веднага след мача е жребият за следващата фаза.

Снимка: Левски