Арда на 1/2-финал за купата след 1:0 над ЦСКА 1948

0
0
359

Арда изненадващо или не, но се класира на 1/2-финал за Купата на България. “Сините” от Кърджали победиха домакина ЦСКА 1948 с 1:0. В герой на Националния стадион се превърна Спас Делев, който вкара единствения гол. Националът на България се разписа в 55-ата минута.

Първата опасност бе пред вратата на гостите. Александър Александров центрира отдясно към Бастунов в 8-ата минута, който реализира с глава, но реферите отмениха попадението заради засада. Малко по-късно “червените” отново застрашиха гостуващата врата. Ивайло Чочев стреля с глава, но Иван Караджов демонстрира рефлекс и изби в корнер. Арда отговори с бомбен шут на Иван Тилев (36) от 25 метра, който Дани Наумов изби.

Втората част започна с атака на домакините. Серкан Юсеин (46) овладя пред наказателното поле, финтира противников футболист и стреля с десния крак по земя, но Караджов улови. Така се стигна до ключовия момент в мача. Тонислав Йорданов центрира отляво към задната греда, където Ангел Лясков изпусна Делев и с глава 169-сантиметровият нападател прониза Наумов.
Играчите на Краси Балъков опитаха да наложат натиск и Серкан отправи два удара в 80-ата и 82-ата минута, но Караджов с вещина ги отрази. До края момчетата на Николай Киров-Белия се прибраха и съумяха да опазят резултата.
Така Арда се присъедини към Лудогорец, който във вторник вечерта детронира Локо Пд. В другите два мача Славия приема Левски тази вечер, а ЦСКА посреща Ботев Врата в четвъртък от 17.00 часа.