Ел Класико за Суперкупата на Испания в Рияд

0
0
285

Барселона стигна на финал за Суперкупата на Испания, след като победи Бетис след продължения и изпълнение на дузпи – 6:4. Така каталунците оформиха Ел Класико, след като по-рано до битката за титлата стигна и Реал Мадрид.

В редовното време и продълженията срещата в Рияд завърши 2:2 и се наложи да бъдат изпълнени наказателни удари. При тях играчите на Шави показаха по-здрави нерви и успяха да се класират на финала в неделя. Головете за “каталунците” вкараха Роберт Левандовски (40) и Ансу Фати (93), а точни за севилци бяха Набил Фекир изравни (77) и Лорен Морон (101).

При дузпите Барса вкара първите си четири изпълнения, докато Тер Стеген спаси два удара от бялата точка на играчите на Бетис и така момчетата на Шави се класираха на финал.

Барса поведе в 24-ата минута, но попадението беше отменено след намесата на ВАР. Рафиня получи топката на крилото и центрира меко в наказателното поле на Бетис, където Педри стреля с глава, стражът Клаудио Браво успя да стигне до топката, но не и да предотврати преминаването й на голлинията. Попадението бе незачетено заради засада на Рафиня в зародиша на атаката.

Каталунците откриха резултата на стадион „Крал Фахд“ в 40-ата минута, когато Педи намери с дълго подаване Усман Дембеле, който се освободи от опеката на защитника Руибал, напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле на „зелено-белите“. Роберт Левандовски овладя топката и стреля, вратарят Браво блокира изстреля, но топката се върна в обсега на поляка и при добавката се разписа за 1:0.

Съставът на Мануел Пелегрини успя да възстанови равенството в 77-ата минута. Центрирана топка от фланга в пеналтерията на „блаугранас“ бе отклонена с глава от Луис Енрике към Набил Фекир. Бранителите на Барса не се ориентираха достатъчно бързо и французинът с мощен изстрел покрай тялото на вратаря Марк-Андре тер Стеген отбеляза за 1:1.

Три минути след това Барселона вкара още един гол, който отново не бе признат. Феран Торес намери в дълбочина голмайстора Левандовски, който отново прати топката в мрежата, но попадението бе отменено след намеса на ВАР, тъй като Торес е бил в положение на засада.
Повече попадение не бяха отбелязани до края на редовното време и така сблъсъкът влезе в продължения.

Каталунците излязоха отново напред в резултата в 93-ата минута. Маркос Алонсо центрира от фаул в наказателното поле на Бетис, бранител в „зелено-бяло“ изчисти топката, но тя попадна в краката на Ансу Фату, който с изстрел от въздуха на границата на пеналтерията прати неспасяемо топката в левия ъгъл на вратата, за 2:1.
Инкасираното попадение не разколеба тима от Севиля, който се добра отново до равенство девет минути по-късно. Асистента за изравнителното попадение Луис Енрике пусна остро подаване по земя пред голлинията на символичните гости, където Лорен Морон с технично изпълнение с пета стреля между бранителя Роналд Араухо и стража Тер Стеге, разписвайки се за 2:2.
Така се стигна до изпълнението на дузпи, в което играчите на Барселона реализираха всичките си удари от „бялата“ точка, докато с пропуски се отчетоха Уилиам Карвальо и Хуанми.

Бетис: Браво, Руйбал, Пецея, Фелипе, Миранда, Родригес, Каналес, Енрике, Фекир, Родри, Иглесиас

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Араухо, Кунде, Алба, Де Йонг, Гави, Педри, Рафина, Левандосски, Дембеле