След дузпи: Реал на финал за Суперкупата на Испания

0
0
260

Реал се класира за финала за Суперкупата на Испания, след като надви Валенсия 4:3 след дузпи. В редовното време мачът завърши 1:1. В продълженията нямаше попадения и така се стигна до рулетката на 11-метровите удари.
Джьомерт и Гая закопаха Валенсия, докато играчите на “Белия балет” не пропуснаха нито веднъж. За Карло Анчелоти мачът на “Кинг Фахд Интернешънъл Стейдиъм” в Рияд бе под №200 начело на “кралете”.
“Белият балет” ще спори за трофея с победителя от двойката Барселона-Бетис, които играят тази вечер.

Реал натисна от първите минути на двубоя. В 10-ата мин Карим Бензема пое топката от собствената си половина. Носителят на “Златната топка” подаде към Валверде, който пусна пас в коридор към Родриго. Офанзивният футболист надбяга защитата на Валенсия и излезе на стрелкова позиция, но ударът му мина встрани от гредата. Бензема развитни защитата на “прилепите” като премина през 4-ама души, нахлу в наказателното поле и шутира. Ударът на френския ас обаче бе неточен.
В 15-ата мин топовен изстрел на Валверде мина на сантиметри от вратата на Мамардашвили.
Кавани пропусна чудесна възможност за Валенсия. Уругваецът засече центриране отдясно и заби топката ниско към вратара на Куртоа, но стражът бе на висока и отрази удара.

В следващата атака топката стигна до Тони Лато, който падна в наказателното поле на Реал, искайки дузпа, но съдията не уважи исканията му.
Винисиус проби мощно по крилото след 30 минути игра. Бразилецът се отскубна от персоналния си пазач. Навлезе в пеналта и опита пас към съотборник, но бранител на Валенсия легна на шпагат и изби топката в корнер.
Реал получи дузпа в 37-ата мин. С дълга топка Бензема бе изведен зад защитата на Валенсия. Джьомерт го настигна, но стъпи на французина. Зад топката застана потърпевшият, който залъга Мамардашвили и прати топката в обратния ъгъл, за да открие резултата.

Не бяха изминали и 30 секунди от втората част и Валенсия изравни. Самуел Лино се възползва от груба грешка в защитата на “белия балет” и не пропусна да вкара от няколко метра.
Лато центрира в пеланта на Реал. Централните бранители на “кралете” насочиха внимание само към Единсон Кавани, а чисто сам, забравен дори и от Васкес, бе останал Лино, който нямаше проблеми да изравни резултата.

Реал мигновено отговори. Бензема и Родриго разиграха с по едно докосване в наказателното поле на Валенсия. Носителят на “Златната топка” се озова на добра позиция и стреля, но Мамардашвили изби в корнер. Начо надскочи всички, но ударът му излезе в аут.
В средата на втората част на Карло Анчелоти му се наложи да направи две принудителни смени. Дани Карвахал влезе на мястото на получилия контузия Васкес.
Едер Милитао пък получи тежък удар в главата и се наложи да бъде заменен от Ферлан Менди.
В края на добавеното време Бензема стреля опасно с глава след центриране отдясно.
Дълбоко в продължението на мача Винисуис пропусна най-чистото голово положение в мача. Бразилецът получи в наказателното поле след кратко разбъркване и се озова очи в очи с Мамардашвили.
Крилото, без да се колебае стреля, но бе отчаян от стража на Валенсия. Минута по-късно съдията свири край на срещата и мачът влезе в продължения.

В 92-ата мин Мамардашвили отрази удар на Винисиус от границата на наказателното поле.
Шут на резервата Асенсио бе блокиран с тяло от бранител на Валенсия в 111-ата мин.
Валенсия пропусна да реши мача в средата на второто продължение. Перес нахлу с топката в краката в наказателното поле. Нагласи я и стреля, но вездесъщият Тибо Куртоа спря удара на младока.
В 119-ата мин Асенсио стреля слабо от фаул и ударът му изобщо не затрудни вратаря на “прилепите”.