ЦСКА обърна ЦСКА 1948 в голов трилър

0
0
543

ЦСКА обърна ЦСКА 1948 с 4:2 в голов трилър на ст. “Васил Левски”. Мачът беше от първия кръг на efbet Лига. Тимът на Любослав Пенев реално “възкръсна”, след като губеше в резултата до 72-ата минута. Тогава Даниел Наумов допусна левашка грешка. Преди това той извади десетина положения, но този път националът се провали.

Пред полупразните трибуни на Националния стадион заради скъпите билети Йоан Баи (29) изведе символичните гости, но домакините стигнаха до пълния обрат чрез резервата Ивайло Чочев (47 и 58-д). Впоследствие дойде грешката на Наумов, за да се разпише Амос Юга (72) с удар от над 25 метра, а момчетата на Любо Пенев стигнаха до пълния обрат чрез Юрген Матей (85-д). До края играчите на Тодор Киселичков се хвърлиха в атака, като оголиха защитата си, а при една контра Жорди Касейдо (90+4) беше изведен сам срещу Наумов, преодоля го и оформи резултата на празна врата.

Успехът със сигурност ще внесе спокойствие в лагера на ЦСКА, който стартира с 0:4 от Лудогорец за Суперкупата и 0:0 с Лиепая в Лигата на конференциите. “Армейците” гостуват на латвийците в четвъртък в реванш от втория кръг на новосформирания турнир на УЕФА.

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 5. Михаил Минков, 25. Георги Ангелов, 3. Димитър Пиргов , 22. Димитър Илиев (64 87. Лазар Марин), 7. Марио Топузов, 88. Мартин Хайдаров (46 18. Ивайло Чочев), 8. Ивайло Климентов (77 11. Денислав Александров), 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов, 98. Валентин Йосков (67 9. Денислав Ангелов)
Резерви: 12. Никола Виденов, 11. Денислав Александров, 9. Денислав Ангелов, 87. Симеон Петров, 87. Лазар Марин, 20. Ангел Бастунов, 18. Ивайло Чочев
Треньор: Тодор Киселичков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 7. Йоан Баи, 30. Яник Вилдсхут, 22. Радослав Живков (59 9. Жорди Кайседо), 8. Греъм Кери (76 11. Хамза Чатакович)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 15. Християн Петров, 16. Асен Дончев, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 9. Жорди Кайседо
Треньор: Любослав Пенев