ЦСКА не успя да пробие Лиепая

0
0
431

ЦСКА и Лиепая завършиха 0:0 в първи мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. На стадион “Българска армия” момчетата на Любо Пенев така и не успяха да пробият защитата на гостите, които реално си изпълниха голямата цел – да не допуснат гол. Така всичко ще се реши в реванша след седмица в Литва.

През първото полувреме “червените” бяха по-добрият отбор на терена и имаха по-чисти положения за гол. В 11-ата минута Греъм Кери центрира добре от лявото крило, но вратарят на Лиепая се намеси и не позволи на Жорди Кайседо да стреля с глава. Малко по-късно Вилдсхут получи добра топка по лявото крило и опита да направи двойно подаване с Амос Юга. Вътрешният полузащитник на армейците обаче не успя да овладее добре топката и тя бе изчистена от бранител на латвийците. В 20-ата минута ЦСКА създаде много добро положение пред вратата на Лиепая. Амос Юга хитро намери Йоан Баи в наказателното поле на съперника. Крилото обаче не овладя добре и топката му избяга. Баи подаде на Видсхут, който опита да намери свой съотборник, но защитата на гостите се справи. В 41-ата минута Валентин Антов получи много тежък удар в главата от играч на Лиепая. Централният бранител трябваше да излезе от терена, за да може лекарският щаб да спре кървенето от челото на младия играч. В последствие Антов бе откаран с линейка извън стадиона. До края на първата част нямаше повече опасности пред някоя от двете врати и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част старши треньора на ЦСКА Любослав Пенев пусна в игра Пламен Гълъбов и Георги Йомов на мястото на Валентин Антов и Йоан Баи. Армейците продължиха да атакуват и в 55-ата минута Жорди Кайседо бе повален в наказателното поле на гостите, но главният арбитър остана безмълвен. Междувременно в игра се появиха и Ахмед Ахмедов и Хамза Чатакович, които замениха Жорди Кайседо и Яник Уайлдшът. В 74-ата минута Греъм Кери центрира хубаво от левия фланг, след което защитник на Лиепая за малко да си отбележи автогол, но вратарят успя да спаси. В добавеното време Чатакович пропусна отлично положение за гол след като стреля силно от близка дистанция, но изстрелът му мина над вратата. Така срещата приключи при нулево равенство. Реваншът е след седмица в Латвия.

Следващият мач на ЦСКА е в неделя, когато тимът гостува на ЦСКА 1948. Двубоят ще се играе на Националния стадион “Васил Левски” и е с начален час 18.45 ч.