Байерн изхвърли Меси и Мбапе от Шампионската лига

0
0
240

Байерн Мюнхен победи ПСЖ с 2:0 и се класира на четвъртфиналите в Шампионската лига. Баварците спечелиха първата среща в Париж с 1:0.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което темпото не беше чак толкова високо, а лесните грешки на стадион “Алианц Арена” преобладаваха. Матайс Де Лихт на два пъти спаси своите от сигурен гол, като при едната ситуация изби пред голлинията. В началото на второто полувреме гол с глава на Ерик Максим Чупо-Мотинг беше отменен заради засада, но малко след това камерунецът все пак откри резултата.

Времето минаваше, а “принцовете” така и не можеха да поставят под натиск своя противник, макар да имаха спешна нужда от две попадения. Очаквано всичко приключи в 89-ата минута, в която Серж Гнабри вкара гола на успокоението за германския хегемон. Така Байерн си отмъсти на ПСЖ за отпадането в турнира отпреди два сезона заради старото правило за по-малко вкарани голове на чужд терен.

Гостите сътвориха първата бърза акция още във втората минута, но острото центриране на Килиан Мбапе завърши в ръцете на Ян Зомер. Домакините отговориха с продължителна акция пред пеналта на противника, но така и не стигнаха до заключителен шут.

Вече беше изминал четвърт час игра, когато и Байерн отправи първия си точен удар в срещата, но Леон Горецка не успя да затрудни особено Джанлуиджи Донарума.
В средата на първото полувреме Лионел Меси получи изключителен шанс в наказателното поле на Байерн и нанесе два удара в рамките на две секунди, но Зомер и Матайс Де Лихт се справиха с дружни усилия на предела на своите възможности.

Джамал Мусиала загря ръкавиците на Джиджи Донарума, но чистото голово положение се откри пред парижани малко след това. Зомер допусна груба грешка след натиск от Ашраф Хакими и Витиня беше на път да се възползва от подаръка. Халфът на ПСЖ шутира точно, но сравнително слабо в опразнената врата на Байерн, където обаче Де Лихт стигна навреме и изчисти пред голлинията!

Седем минути след началото на второто полувреме Ерик Максим Чупо-Мотинг и Томас Мюлер ликуваха, защото топката влезе във вратата на французите след удар с глава на камерунеца. VAR обаче показа, че Мюлер е бил в засада при удара на неговия колега.

Тъкмо беше изминал един час игра, когато Ерик Максим Чупо-Мотинг отново вкара, но този път голът беше зачетен. Грубата грешка в отбрана беше на Марко Верати, а Горецка поднесе топката на тепсия за камерунеца.

После ПСЖ беше понатикан в ъгъла и не показваше реакция на голям, отбор, който спешно се нуждае от два гола. И тук отново се появи Рамос, който пак се включи в атака, но испанецът този път беше неточен.

В 89-ата минута интригата беше ликвидирана напълно, след като втурналият се в атака Серж Гнабри получи отличен пас от Жоао КаВ добавеното време се разписа и Садио Мане, но за съжаление на сенегалеца той се намираше в положение на тънка засада, която беше маркирана.

Байерн Мюнхен – ПСЖ 2:0 (3:0 общ резултат)
1:0 Ерик Максим Чупо-Мотинг – 61′
2:0 Серж Гнабри – 89′

Снимка: Туитър