Първа точка за България в световните квалификации

0
0
395

България записа първа точка в световните квалификации. “Лъвовете” на Ясен Петров удържаха нулевото равенство при визитата на Северна Ирландия в мач от третия кръг на пресявките. Така след домакинските загуби от Швейцария и от Италия “трикольорите” завършиха пролетните мачове с частичен за тях успех.

Ясен Петров направи шест промени спрямо мача с Италия в неделя. Дебют направиха Даниел Наумов, близнаците Андреа и Петко Христови и Антонио Вутов. В 6-ата минута Стивън Дейвис пробва удар от дистанция, но не се наложи Наумов да прави спасяване, след като топката мина покрай вратата му. Малко след това Джош Магенис отправи слаб удар с глава право в ръцете на стража на ЦСКА 1948.
В 17-ата минута Далас центрира в наказателното поле, но последвалото попадение във вратата на Наумов не бе зачетено заради нарушение на голаджията срещу Момчил Цветанов. В 20-ата минута Вутов центрира в наказателното поле, но Кирил Десподов остана под топката. Две минути след това Магенис върна към Далас, който стреля с глава отблизо, пращайки топката в напречната греда.
В 34-ата минута стражът на Северна Ирландия не успя да хване топката след центриране на Кирил Десподов от фаул, но Андреа Христов се забави с центрирането. Топката все пак стигна до Антов, но ударът на играча на Болоня бе слаб.
В края на полувремето капитанът Георги Костадинов получи контузия и беше заменен от Петър Витанов. Капитанската лента взе Кирил Десподов.

След почивката Футболист №1 на България за последните 2 г. Димитър Илиев се появи в игра на мястото на Вутов. Нищо обаче не се промени и домакините продължиха да натискат. В 54-ата минута след корнер бившият бранител на Манчестър Юнайтед Джони Евънс стреля с глава, но Наумов улови. В 58-ата минута Цветанов изведе Десподов, но стражът на Северна Ирландия излезе напред и спря българина. За последните 20 мин. Петров направи тройна смяна. Йомов напусна, за да влезе Бирсент Карагарен. Петър Занев се появи на мястото на Момчил Цветанов, а Атанас Илиев-Мачока замени Гълъбинов.
Почти веднага след това МакГин отправи силен изстрел, но покрай вратата на Наумов. Шест минути преди края на редовното време пак МакГин стреля опасно, но за щастие покрай вратата. В добавеното време Митко Илиев можеше да донесе успеха на “лъвовете”. След центриране от корнер нападателят на Локо Пд стреля от 3-4 метра, но в сетния миг вратарят на домакините Пийкок-Фарел отрази в корнер.

Северна Ирландия: 1. Пийкок-Фарел, 4. Балард (74′ 19. Майкъл Смит), 5. Джони Евънс, 20. Каткарт, 3. Люис, 14. Далас, 8. Дейвис – к, 17. МакНеър, 6. Савил (74′ 22. Матю Кенеди ), 21. Магенис, 18. Уайт (64′ 7. МакГин)

Резерви: 12. Азар -в, 23. Хюс – в, 2. МакЛафлин, 7. МакГин, 9. Чарлс, 10. Лафърти, 11. Фъргюсън, 13. К. Еванс, 16. Томпсън, 16. МакКан, 19. Майкъл Смит, 22. Матю Кенеди

България: 1. Даниел Наумов – в, 2.Петко Христов, 22. Андреа Христов, 4. Валентин Антов, 11. Кирил Десподов, 18. Ивайло Чочев, 9. Андрей Гълъбинов (72′ 19. Атанас Илиев), 7. Георги Костадинов – к (43′ 5. Петър Витанов), 8. Антонио Вутов (46′ 20. Димитър Илиев), 21. Момчил Цветанов (72′ 3. Петър Занев), 17. Георги Йомов (72′ 6. Бирсент Карагарен)

Резерви: 13. Иван Караджов – в, 22. Пламен Илиев -в, 3. Петър Занев, 5. Петър Витанов, 6. Бирсент Карагарен, 10. Спас Делев, 12.Илиан Илиев, 14. Даниел Димов, 15. Васил Божиков, 16. Кристиян Малинов, 19. Атанас Илиев, 20. Димитър Илиев