България загуби и от Италия

0
0
385

България инкасира втора загуба в световните квалификации. “Лъвовете” на Ясен Петров паднаха от гостуващия Италия с 0:2 в мач от група С. Пред празните трибуни на Националния стадион головете вкараха Андреа Белоти (43-дузпа) и Мануел Лукатели (83). Това беше второ домакинско поражение за “трикольорите”, които на старта в четвъртък паднаха и от Швейцария (1:3).

Българите бяха преобразени в сравнение с мача с “кръстоносците”, когато инкасираха головете в първите 13 мин. Петров беше направил шест промени в сравнение с първия мач.
В 4-ата минута Андрей Гълъбинов получи пас от Спас Делев и отправи шут по посока на вратата на Джиджи Донарума, но стражът на Милан спаси. Минута след това след изпълнение от корнер се получи разбъркване в наказателното поле, Ачерби пробва изстрел, но той бе блокиран. След 10-ата мин. италианците започнаха все по-осезателно да натискат. В 15-ата минута Федерико Киеза стреля от дистанция покрай вратата на Пламен Илиев.
В 19-ата минута Делев напредна по фланга с топка в крака без никой от италианците да успее да го спре, пасът му насочен към точката на дузпата обаче бе пресечен. В 25-ата минута Валентин Антов чукна с глава топката, която можеше да се озове и във вратата на Илиев, но за щастие отиде встрани от българската врата.
В 37-ата Пламен Илиев направи спасяване след изстрел на Киеза, а след това за трети път бе маркирано нарушение в атака на италианците.

Четири минути преди края на първата част съдията отсъди спорна дузпа за нарушение на Даниел Димов срещу Николо Барела. В ситуацията Барела беше изведен от дясно, но без шанс да стигне до топката, а след борба за позиция италианецът се свлече на терена. Зад топката застана Андреа Белоти, който матира Илиев.

В 57-ата минута Гълъбинов пусна към Делев, който опита пас към Бирсент Карагарен, след който скамейката на България скочи в искане на дузпа, но такава не последва. В 64-ата минута гостите поискаха втора дузпа за ритник, който Белоти отнесе от Валентин Антов, но този път исканията им не бяха уважени от главния съдия Винчич. В 72-ата минута гредата спаси България от втори гол. Топката се отби в страничния стълб след изстрел на Белоти.

В 83-ата минута италианците удвоиха резултата. След доста подавания топката стигна до влезлия като резерва Мануел Лукатели, който с майсторско и диагонално изпълнение вкара топката във вратата наИлиев. До края Илиев отрази още два гола.

Снимка: БГНЕС