Шави си вярва: Отидохме в Мюнхен, за да бием

0
0
195

Старши треньорът на Барселона Шави коментира поражението от Байерн (0:2) в мача от 2-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Испанският спец си вярва, че са излезли на “Алианц Арена”, за да бият немския колос, от когото записаха пета поредна загуба.

“Създадохме шест или седем страхотни положения за гол, но не ги използвахме и Байерн не пропусна своя шанс. Играхме агресивно, играхме много добре и ако бяхме вкарали, мачът щеше да е съвсем различен. Все пак това е Шампионската лига: трябва да се опитате да избегнете подобни позиционни грешки при корнери, след които съперникът откри резултата.

Поражението е крачка назад, но пак сме във водещата група. Дойдохме тук с намерението да спечелим. Трябва да се учим от собствените си грешки. Мисля, че като цяло направихме добър мач. Достатъчно добър, за да спечелим, а не да завършим наравно”, каза Шави.

“През първото полувреме Барселона имаше повече положения, но грешеше при завършващото подаване. След почивката заиграхме по-добре. Решаващият фактор за победата ни беше нашата ефективност.
Садио Мане игра на по-различна позиция. Той не е изпълнявал подобна роля в Ливърпул. Радваме се, че разполагаме с футболист като него. Садио със сигурност ще има много голям принос за Байерн.
Контузията на Люка Ернандес? Вероятно става дума за разтежение на адукторите”, обяви наставникът на баварците Юлиан Нагелсман.

Снимка: Фейсбук