Байерн победи Барса на Левандовски

0
0
258

Отборът на Байерн Мюнхен победи като домакин Барселона с 2:0 в двубой от втория кръг на група C в Шампионската лига. „Баварците“ откриха резултата на „Алианц Арена“ в 50-ата минута, когато Йосуа Кимих центрира от ъглов удар в наказателното поле на „каталунците“, където на първата греда Люка Ернандес с глава се разписа в близкия долен десен ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Стеген.

Четири минути по-късно съставът на Юлиан Нагелсман удвои преднината си. Джамал Мусиала изведе Лерой Сане на стрелкова позиция в пеналтерията на Барса, а националът на германия с елегантен удар покрай напусналия голлинията страж Тер Стеген, се разписа в долния десен ъгъл на вратата.

Така немците удариха испанците за пети пореден път в турнира. Серията на баварците започна с 3:2 в 1/2-финалния реванш през 2015 г. Премина през унизителен за Барса погром с 8:2 в 1/4-финала преди 2 г., а през миналия сезон в групите Байерн 2 пъти спечели с по 3:0.
При завръщането си на стадиона в Мюнхен като играч на Барселона Роберт Левандовски се скъса да пропуска. През първата полският нападател имаше 3 шанса да се разпише срещу отбора, в който прекара 8 г. и с който спечели всичко, а след почивката – 2. Рафиня също 2 пъти се размина с гол за гостите. Те оправиха 18 удара към вратата на Мануел Нойер. Тези на Байерн бяха 13. Иначе при появата за загрявката преди мача феновете на Байерн посрещнаха с аплодисменти Левандовски.

В другия мач от група С Интер победи с 2:0 Виктория на чешка земя. Точни за гостите от Милано бяха Един Джеко (20) и Дензъл Дъмфрис (70).

В класирането Байерн Мюнхен събра актив от 6 точки и се изкачи на първото място, с три пункта повече от втория Барселона.