ПСЖ този път впечатли във Франция

0
0
185

Пари Сен Жермен постигна впечатляващ успех с 6:1 при гостуването си на Клермон от 31-ия кръг на Лига 1. Неймар и Килиан Мбапе отбелязаха по три гола и бяха в центъра на събитията на терена.
Така парижани вече имат 71 точки в актива си и аванс от 15 пред втория Рен. Клермон пък остава точно над чертата на 17-ото място с 28 пункта.

Милиардерите откриха резултата още в 6-ата минута, когато Неймар се разписа с диагонален удар. В 19-ата минута Мбапе покачи удвои резултата, а малко преди края на полуврмето Жодел Досу засече отблизо за 1:2. Третият гол за ПСЖ падна в 71-ата минута от дузпа, която бе реализирана от Неймар за 3:1. Само три по-късно Мбапе направи 4:1, а в 80-ата минута оформи своя хеттрик. Наскоро се появиха също така слухове, че Мбапе ще остане в тима.

180 секунди по-късно Мбапе се измъкна зад защитата, но вместо да отиграе сам реши да комбинира с Неймар, който по този начин също записа три гола на сметката си.