Левски смачка и Славия

0
0
322

Юношата на Славия Кръстев реализира с майсторски удар от границата на наказателното поле в 83-ата минута и продължи впечатляващата серия на Левски през пролетния полусезон. “Сините” нямат загуба от 13 март, когато отстъпиха на Лудогорец, а оттогава в десет мача имат само едно равенство срещу ЦСКА за шампионата.
Срещата от шампионата бе без значение и за двата тима, след като “сините” си осигуриха участие в Европа със спечелената Купа на България, докато “белите” не могат да мръднат от шестото място.
С победата Левски направи решителна крачка към бронзовите медали в efbet Лигата и се нуждае само от точка в последния мач срещу Лудогорец в неделя, за да завърши на третото място.

Двубоят на стадион “Александър Шаламанов” в “Овча Купел” бе равностоен, като Левски поведе чрез Илиян Стефанов (38). Авторът на единствения гол във финала за Купата на България в неделя отново се разписа – този път с глава след центриране на Патрик-Габриел Галчев.
След попадението “сините” намалиха темпото и позволиха на домакините да изравнят в 62-а минута, когато Георги Вълчев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Иван Минчев.
Левски стигна до победата в 83-а минута, когато Кръстев с прецизен шут прехвърли вратаря Светослав Вуцов за 2:1, за да осигури победа на Левски в най-старото столично дерби.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Гьоко Зайков, Венцислав Керчев, Людовик Соарес (64-Емил Виячки), Никита Николаевич (64-Тони Тасев), Георги Вълчев, Иван Минчев (64-Кристиян Стоянов), Кристиан Добрев (87-Димитър Стоянов), Йон Бакеро, Мартин Петков (87-Мартин Сораков)

Левски: Николай Михайлов, Келиан ван дер Каап, Цунами, Андриан Краев, Илиян Стефанов, Уелтон (59-Георги Миланов), Билал Бари, Патрик-Габриел Галчев, Филип Кръстев (86-Радослав Цонев), Хосе Кордоба, Марин Петков (86-Преслав Бачев)