Вратарят на България е аут до края на сезона

0
0
398

Вратарят на Локо Пд и националния отбор Мартин Луков ще бъде опериран, което на практика го вади от игра до края на настоящия сезон. Стражът напусна терена при 1:1 с Етър в петък, като първоначалните прогнози бяха за изкълчване в глезена. Оказва се обаче, че Луков е с фрактура и увреждания, които налагат интервенция, която ще бъде извършена в четвъртък.

Така фаворитът за мястото на вратата на България за старта на световните квалификации отпада от сметките на селекционера Ясен Петров за мачовете поне през март. Вероятно под рамката ще застaнe Пламен Илиев от Лудогорец, но трябва да се види и кои ще са му резервите, защото от началото на годината Николай Михайлов търка пейката в Левски. Вариант е Даниел Наумов, който прави невероятен сезон с ЦСКА 1948.

На 25 март приемаме Швейцария, три дни по-късно сме домакин на Италия, а след това гостуваме на Северна Ирландия в края на шестдневното изпитание.
Луков пък няма да играе и за Локо в преследването на трета поредна Купа на България (тимът е на четвъртфинал) и титлата.

Снимка: lokomotivpd.com