Етър изненадващо спря Локо в Пловдив

0
0
665

Локомотив Пловдив се изложи максимално срещу последния Етър за 1:1 в мач от първенството. Така “смърфовете” не успяха да се възползват максимално от предстоящото дерби на върха между Лудогорец и ЦСКА в събота. Откриващата 20-ия кръг среща бе изпълнена с драма и напрежение, след като Георги Минчев откри резултата в 42-ата минута, но Пламен Крачунов наказа безобразна грешка след центриране от фаул в отбраната на пловдивчани и изравни резултата в 71-ата минута. Десетина по-късно Здравко Илиев от Етър остави „болярите” с десет човека, след като влезе в словесен сблъсък с рефера Димо Димов, който го изгони директно. Така тимът на Александър Тунчев не успя да зарадва собственика си Христо Крушарски, който в днешния ден празнува рожден ден.

Така Локо остана трети след изиграването на тази среща и вече има 38 точки, една зад втория ЦСКА и четири зад лидера Лудогорец. Етър вече е с 13 точки и остава последен, но с такъв актив е и 13-ият Славия, докато 12-ият Ботев Пловдив е с 15 точки.

В следващия кръг „смърфовете” гостуват на вицешампиона ЦСКА в София, докато за Етър предстои домакинство на новака ЦСКА 1948 на “Ивайло”.

Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv