Вратар спаси България от разгром срещу Франция

0
0
397

Вратарят Даниел Наумов спаси България от разгром в контролата срещу Франция. Стражът на ЦСКА 1948 буквално отрази 5-6 чисти голови положения, а “лъвовете на Ясен Петров паднаха само с 0:3. Пред 5000 души на “Стад де Франс” точни бяха Антоан Гризман (29) и резервата Оливие Жиру (83 и 90). Така българите приключиха контролите с две поражения и едно равенство. Преди това нашите загубиха от Русия с 0:1 в Москва и извъртяха 1:1 със Словакия в Линц.
В парижкото предградие Петров заложи на млад състав срещу селекцията на Дидие Дешан, като единственият футболист над 30 години беше капитанът Васил Божиков.
Срещу българите най-деен беше голямата звезда Килиан Мбапе.
В 11-ата минута Карим Бензема бе на добра стрелкова позиция, но изстрелът му мина встрани. Минута след това Даниел Наумов реагира чудесно и изби удар на Килиан Мбапе. В 19-ата минута Погба изведе със страхотен пас Бензема, но нападателят на Реал Мадрид стреля над вратата. В 24-ата минута КИрил Десподов потърси Атанас Илиев-Мачока малко пред наказателното поле, но пасът му бе неточен. Минута след това Илиан Илиев-младши изведе Десподов по фланга, но Варан спря играча на Лудогорец с нарушение. От фаула Десподов прати топката в наказателното поле с остро центриране, но Погба изби в ъглов удар.

В 29-ата минута французите откриха резултата. След серия от финтове Мбапе подаде към Гризман, като преди това топката се удари в Иван Турицов, а играчът на Барселона с акробатично изпълнение, за което му помогна и рикошет в главата на Ивайло Чочев, прати топката във вратата на Наумов за 1:0.
В 38-ата минута голмайсторът на Реал Мадрид Карим Бензема напусна терена заради контузия в бедрото. На негово място се появи Оливие Жиру.
В 40-ата минута нов брилянтен пас на Погба изведе Мбапе, който пусна към нахлуващия на скорост в наказателното поле Антоан Гризман, но Даниел Наумов с върха на пръстите си успя да избие топката над вратата.
В 44-ата минута нова добра проява на Наумов отказа Оливие Жиру.

След почивката селекционерът на домакините Дидие Дешан извърши една смяна в състава си. На мястото на Люка Ернандес се появи Люка Дин. В 49-ата минута Мбапе с финт се измъкна от Турицов и отправи изстрел, но Наумов боксира. Малко след това Гризман бе блокиран от Валентин Антов.
В 62-ата минута Наумов изби след центриране на Люка Дин. В 64-ата минута Мбапе стреля право в Наумов. Секунди след това Павар стреля от дистанция, но покрай вратата. В 66-ата минута влезлият като резерва преди секунди Усман Дембеле изведе Мбапе, но звездата на ПСЖ отправи неточен удар.
В 68-ата минута Наумов отново показа рефлекс и изби в корнер удар на Дин. Десет минути след това Димитър Илиев пусна към съотборника си от Локомотив Бирсент Карагарен, който от границата на наказателното поле прати топката покрай вратата.

В 83-ата минута Франция удвои преднината си. Бенжамен Павар пусна остър пас в наказателното поле, а Жиру изпревари Валентин Антов и засече топката във вратата на Наумов. А при последния гол отново Антов, който всъщност игра доста стабилно, изтърва Жиру, а последният оформи резултата.