България загуби от Русия в Москва

0
0
376

България загуби от Русия с 0:1 в контрола в Москва. На ст. “Динамо” точен единствено беше Алексей Соболев, който се разписа от дузпа в 83-ата минута. В ситуацията Алексей Миранчук тръгна на пробив през центъра, задмина Валентин Антов, който посегна към топката и го препъна. Главният съдия Алексей Кулбаков без колебание посочи бялата точка. Зад топката Миранчук преодоля без проблеми Георги Георгиев.
Това беше втора проверка за “лъвовете” на Ясен Петров, които във вторник удържаха друг участник на Евро 2020 – Словакия (1:1).

В руската столица българите започнаха агресивно и в 4-ата минута след разбъркване в наказателното поле на „сборная“, Момчил Цветанов не успя да нанесе опасен удар. Вратарят на домакините Антон Шунин внимаваше и успя да избие. В 9-ата минута Ясен Петров бе принуден да извърши принудителна смяна, тъй като Кристиян Малинов получи контузия. На негово място се появи Петър Витанов.

Секунди по-късно руснаците разиграха на двойна. Артьом Дзюба комбинира с Роман Зобнин, който стреля от границата на наказателното поле, но над напречната греда.
В следващите минути България успя за кратко да изнесе играта, но не и да застраши вратата, пазена от Антон Шунин. Русия беше отборът, който контролираше случващото се на терена. В 28-ата минута Магомед Оздоев получи пространство за изстрел и шутира мощно по диагонала, но неточно.
В 38-ата минута Русия не успя да се възползва от най-добрата си възможност от началото на мача. Родната защита се пропука. Оздоев намери Дзюба в наказателното поле. Капитанът на „сборная“ бе с гръб към вратата, но добре гардира и пусна към Зобнин, който моментално стреля по земя. Иван Караджов се намеси с лекота, тъй като ударът нямаше необходимата сила и точност.

Няколко минути преди почивката страхотна намеса на Валентин Антов запази резултата непроменен. Александър Головин бе изведен на чиста стрелкова позиция. Футболистът на Монако опита удар по диагонала, но Антов се хвърли и изби в корнер.
Русия се хвърли в атака в началото на втората част, но представянето на нашите в отбрана продължаваше да е безупречно. „Лъвовете“ удържаха на натиска и не допуснаха опасности пред вратата на Георги Георгиев, който замени Иван Караджов под рамката на българската врата.
В 68-ата минута центриране от корнер създаде сериозни главоболия за защитата ни. Топката стигна до Георги Джикия, чийто силен шут профуча покрай левия страничен стълб на родната врата.
Пет минути по-късно Русия изненада българския тим със заучено изпълнение на пряк свободен удар. Вместо центриране в наказателното поле, фаулът бе изпълнен по земя. Юрий Жирков бе абсолютно сам на границата на наказателното поле. 37-годишният ветеран насочи топката към вратата със силния си ляв крак, но блестящ рефлекс демонстрира Георги Георгиев. Стражът на България отрази, пращайки топката в ъглов удар.

Впоследствие Кирил Десподов (77) получи свободно пространство и се втурна в предни позиции. Крилото на Лудогорец пусна към Атанас Илиев-Мачове, който бе абсолютно сам. Нападателят обаче не успя да овладее топката и да се озове очи в очи с Шунин.
А след дузпата просто силите на нашите приключиха. “Лъвовете” се отправят към Париж, където във вторник играят със световния шампион Франция.