Волейболистите биха Италия на Ботуша

0
0
249

Мъжкият национален отбор на България по волейбол победи като гост Италия с 3:2 гейма (20:25, 26:24, 21:25, 25:23, 15:13) в първата контрола между двата тима, която се проведе в град Кавалезе. Така възпитаниците на Николай Желязков продължават успешното си представяне по време на подготовката преди Лигата на нациите, като записаха трети пореден успех. Преди дни националите спечелиха два приятелски мача с Испания, съответно с 4:1 и 5:0 на българска земя.

В състава вече е и младият национал Алекс Николов, който се присъедини към отбора след завръщането си от САЩ. Желязков започна двубоя с Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Алекс Грозданов, Владислав Иванов – либеро.

След като си размениха по два гейма в тайбрека българите демонстрираха характер. След равенство 11:11 националите се откъснаха минимално, удържаха всички атаки на противника и спечелиха първия мач след драматична битка.
Най-резултатен беше Мартин Атанасов с 21 точки, Алекс Грозданов и Радослав Парапунов реализираха по 9 т. Втората проверка е тази вечер.

Снимка: БФВолейбол