Ман Юнайтед с първа купа от 6 години

0
0
192

Манчестър Юнайтед заслужи първа купа от 6 години. “Червените дяволи” триумфираха за Купата на Лигата, която носи името “Карабао Къп”. На финала момчетата на Ерик тен Хал сломиха бойкия Нюкасъл с 2:0. Така Юнайтед записа втори сериозен успех в рамките на дни, след като в четвъртък тимът елиминира Браселона в Лига Европа.

Каземиро (33) и автогол на Свен Ботман (39) след удар на Маркъс Рашфорд донесоха успеха на пълния до краен предел стадион „Уембли“ в Лондон, където феновете създадоха истински празник и станаха свидетели на истинска битка, приключила с 6 жълти картона.

В 31-ата минута Давид де Хеа направи добро спасяване след опасен удар на Алан Сен-Максимен.
Попадение на Каземиро след центриране от фаул на Люк Шоу две минути след това даде решителна преднина в полза на “червените дяволи” пред близо 90 хиляди зрители.
В 39-ата минута Маркъс Рашфорд шутира към вратата на “черно-белите”, топката се удари в Свен Ботман и влезе неспасяемо зад стража Лорис Кариус.

След почивката Манчестър Юнайтед доминираше на терена, а кратките периоди на надмощие за Нюкасъл не промениха крайния резултат.
Антони и Бруно Фернандеш пропуснаха най-сериозните голови положения в полза на отбора от Манчестър, а Давид де Хеа отново се отличи с няколко добри спасявания в наказателното поле.
Нюкасъл не е печелил трофей в последните 68 години, докато Манчестър Юнайтед триумфира за шести път с купата на Лигата.