Троен пъзел в битката за титлата в Испания

0
0
354

Бетис не позволи на гостуващия Атлетико (Мадрид) да го победи, стигайки до равенство 1:1 в последния мач от неделната програма в 30-ия кръг на испанското първенство.
Яник Караско даде аванс на столичани в 5-ата минута, но Кристиян Тейо изравни в 20-ата минута, като това се оказа и крайният резултат.

Битката за титлата остава напълно непредсказуема, като Атлетико се върна на първата позиция с 67 точки, но Реал Мадрид и Барселона следват съответно само на една и две по-малко. До края на сезона остават осем кръга.

Всъщност Атлетико не успя да спечели трето поредно гостуване в Ла Лига. Ситуацията на “дюшекчиите” се усложнява и от контузията на Жоао Феликс, който напусна терена в началото на второто полувреме. Отделно головата машина Луис Суарес е в лазарета, откъдето няма да излезе още няколко седмици – те ще бъдат най-важните.

А в Бетис в петата минута Караско даде предимство на тима си, на доста ранен етап от сблъсъка. Атлетико заложи на предпазливостта в минутите до почивката, но това не се оказа правилната стратегия. В 20-ата минута Тейо изравни, като отпразнува по специален начин попадението си. Той обаче така и не разясни какво искаше да покаже с жеста, който направи с дясната си ръка.

След почивката сблъсъкът стана почти изцяло тактически и това отне от емоцията и позитивите на срещата. В самия край на мача Кореа можеше да реши всичко в мача, но вратарят на съперника спаси по чудесен начин. Последва нов опит на същия футболист на столичани, но за втори път Клаудио Браво го неутрализира успешно.