Трагичен Гришо беше разбит от Рафа Надал

0
0
266

Григор Димитров загуби в третия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Българинът отстъпи с 1:6, 1:6 на Рафаел Надал за 57 минути игра.
Това беше мач №15 между Димитров и Надал в официални срещи, а Григор е печелил само веднъж срещу именития си съперник. Това се случи в Пекин през есента на 2016 г., когато надви Надал с 6:2, 6:4.

Преди този мач Димитров записа две победи в Монте Карло без да загуби сет. Той елиминира в първите два кръга Ян-Ленард Щруф и Жереми Шарди.
Но сега на най-добрия ни тенисист беше изнесена болезнена тенис лекция от легендата, който се оказа, че има допинг проблеми. Кралят на клея, който е 11-кратен шампион от този турнир, просто и за миг не остави съмнение в смазващото си превъзходство. Матадора просто излезе решен да свърши задачата си и го направи със стил, срещу доста скования и впоследствие обезверен Димитров.

Още с началото на мача Григор не изглеждаше особено уверен. Очевидно и неприятните условия в Монако не бяха по вкуса му, защото духаше неприятен вятър, придружен от ниски за сезона температури. Подобни неща обаче нямаше как да смутят Рафа Надал, който както винаги изглеждаше пределно концентриран и решен да върши задачата си, борейки се докрай за всяка точка.

Матадора откри срещата с нулев сервис гейм, а след това родният ни представител допусна цели три двойни грешки и предаде подаването си. Играта от основната линия на Димитров беше изпълнена с множество неточности, като той рядко влизаше в разигравания и допусна втори пореден пробив, правейки нови две двойни грешки. Испанецът пък продължаваше да запазва изключително ниво на концентрация, което го изведе до аванс от 5:0, когато най-после последва кратък проблясък от страна на Димитров и първата ни ракета се записа в резултата. Григор даже дръпна с 0:30 на ретур в ответния гейм, ала манакорецът не позволи изненада и първият сет отиде рутинно на неговата сметка.
Неубедителните изяви на поставения под №14 и 17-и в света продължиха във втората част, която отново стартира вихрено за 20-кратния шампион от Шлема и почивката дойде при аванс от 3:0 в негова полза. Рафа по никакъв начин не намаляваше оборотите си на игра, а нашият сънародник изглеждаше примирен с поражение и скоропостижно капитулира със съпротивата си в мача.
В следващия кръг Рафа ще играе с един измежду Анрей Рубльов и Роберто Баутиста Агут.

Снимка: БФТенис