Гришо тръгна мощно в Монте Карло

0
0
339

Григор Димитров постигна двусетова победа в първия си двубой на червени кортове тази година. Българинът победи Ян-Ленард Щруф (Германия) с 6:3, 6:4 в първия кръг на “Мастърс” 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Срещата продължи само1 час и 18 минути.
Така Димитров вече води в съперничеството си с Щруф с 3:2 победи. Най-добрият ни тенисист трябваше да изиграе двубоя си от първия кръг вчера, но пороен дъжд доведе до отлагането му с един ден.

Във втория кръг Григор ще играе срещу №54 в света Жереми Шарди. 34-годишният французин победи на старта Александър Бублик (Каз) с 6:4, 0:6, 7:5. До момента Димитров и Шарди са играли 5 пъти, като българинът води с 3:2 победи. Последният им дуел е от преди 3 години в Маями, а победата е за Шарди – 6:4, 6:4.

Димитров не бе играл на клей от “Ролан Гарос” 2020. Той започна лошо срещата с Щруф и изостана с 1:3. След това Димитров взе тотално инициативата и спечели следващите пет гейма, а с това и сета с 6:3.
Григор проби първи във втория сет за 3:2, а след това спаси точка и за рибрейк и успя да затвърди – 4:2. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове за да се стигне до 5:4 в полза на Димитров. При този резултат Григор сервира за мача и с гейм на 15 затвори срещата в своя полза.

Снимка: БГНЕС