Тотнъм изкова точка от Ман Юнайтед

0
0
263

Тотнъм стигна до късно 2:2 срещу Манчестър Юнайтед в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. На “Тотнъм Стейдиъм” “шпорите” изоставаха с 0:2 на почивката, а и двата отбора сякаш трябва да съжаляват, че не спечелиха.

“Червените дяволи” контролираха ситуацията през първото полувреме и се бяха насочили към комфортен успех, но лондончани показаха характер и амбиция, за да стигнат до равенството, което не им помага особено в битката за топ 4. Тотнъм има 54 точки и е 5-и, със същия актив на Астън Вила, но остава на 6 точки от 4-ия Манчестър Юнайтед. Така тимът на Ерик Тен Хаг се издъни за пореден път, след като миналата седмица тимът отпадна и от Лига Европа.

Временният бос на Шпорите Райън Мейсън заложи на петима в защита за първия си мач. Фрейзър Форстър бе на вратата, след като Юго Лорис получи контузия срещу Нюкасъл. Клеман Лангле също стартира, а Ричарлисон замени Деян Кулушевски. Голямата новина за Юнайтед бе присъствието на Бруно Фернандеш сред титулярите, въпреки че се очакваше да не играе. Джейдън Санчо замени Марсиал, така че Рашфорд трябваше да е на върха на атаката. Хари Магуайър изобщо не бе в групата и Люк Шоу бе преместен в центъра отново.

Началото бе спокойно, като Люк Шоу имаше една ключова намеса при атака на домакините и подаване на Сон. Червените дяволи обаче демонстрираха ефективност и поведоха при първата си опасна атака. Рашфорд напредна и подаде вляво към Санчо, хубаво смени посоката и стреля отлично в далечния ъгъл, за да открие резултата. Тук Педро Поро и Кристиан Ромеро от домакините пак бяха разкрити.

Гостите продължиха да бъдат опасни и в 13-ата минута Рашфорд стреля опасно от свободен удар, но малко встрани. Последва първа намеса на Давид де Хеа след удар на Ричарлисон. В 19-ата минута Антъни се измъкна от Перишич, подаде успоредно на голлинията, като през Фернандеш топката стигна до Санчо, чийто първи опит бе блокиран, но при втория топката се насочи към мрежата, преди Перишич да се намеси и да я избие.

Лондончани продължаваха да бъдат неубедителни в защита и доста често феновете им изтръпваха. В 29-ата минута Де Хеа спаси Юнайтед. След корнер Перишич засече на близката греда, но испанският вратар отрази с отличен рефлекс. Това бяха добри минути за Шпорите, които обаче не успяха да се възползват.

Мачът остана двуостър, като Форстър спря на два пъти Рашфорд. Стигна се обаче до края на полувремето, когато ситуацията се промени. Първо Иван Перишич бе изведен на чиста позиция, но стреля право в тялото на Де Хеа. Гостите веднага контраатакуваха, като Фернандеш изведе Рашфорд, който този път не сбърка с прецизен изстрел и направи 2:0 на почивката.

След нея обаче домакините бързо показаха, че не са се предали и след едно разбъркване стигнаха и до греда на Лангле, макар че Антъни Тейлър сигнализира за нарушение. Шпорите определено се подобриха и в 54-ата минута се върнаха в мача. Удар на Кейн бе блокиран, но топката отиде на пътя на Педро Поро, който нямаше как да пропусне.

Това естествено вдъхнови лондончани, но Бруно Фернандеш пропусна да върне спокойствието в отбора си, след като стреля в гредата в 57-ата минута, останал сам срещу Форстър. Тотнъм обаче стана по-опасен и в 66-ата минута Сон пропусна да изравни след отлична работа на Кейн.

Последва неточен опит на Кулушевски, за да дойде огромен пропуск и на Дайър, който от чиста позиция не намери вратата. Домакините продължиха да опитват и в 79-ата минута бяха възнаградени. Кейн беше архитекта, като се справи с Фред и Шоу, за да намери Сон на чиста позиция и кореецът нямаше как да пропусне.

До края можеше да се стигне до драматична развръзка, като първо Рашфорд стреля малко над вратата, а в добавеното време Каземиро пропусна с глава от добра позиция и така мачът завърши наравно.

Тотнъм – Манчестър Юнайтед 2:2