Севиля изхвърли Ман Юнайтед от Лига Европа

0
0
269

Севиля победи Манчестър Юнайтед и го елиминира от Лига Европа. Испанците спечелиха реванша с 3:0 и стигнаха топ 4 с 5:2 общ резултат.

На “Рамон Санч ес Писхуан” Юсеф Ен-Несири откри в 8-ата мин. Нападателят се възползва от груба грешка на Хари Магуайър. В 47-ата мин Баде удвои. Ен-Несери оформи разгрома за испанците в 81-ата мин.
Така Севиля продължава към завоюването на 7-и трофей от втория по сила турнир на УЕФА за последните няколко години. В спор за място на финала андалусийци ще срещнат Ювентус.
Първата среща в Англия завърши 2:2. Въпреки че имаха аванс от две попадения, “червените дяволи” се пропукаха в края и след два автогола селивци стигнаха до равенството.

Още в 8-ата мин Севиля излезе напред в резултата. Хари Магуайър направи поредния си гаф с екипа на “червените дяволи”. Бранителят, който изведе Юнайтед с капитанската лента, бе притиснат от трима играчи на домакините и вместо да изрита топката напред, я загуби. Ерик Ламела комбинира с Юсеф Ен-Несири, който с премерен удар в десния ъгъл не остави никакви шансове на Давид де Хеа.
Именно капитанът на Юнайтед си вкара един от головете в собствената си врата през миналата седмица.

Въпреки допуснатия гол играчите на Тен Хаг не стигнаха до нищо съществено до края на първата част. Ударите на Аарън Уан-Бисака и Каземиро към вратата на Севиля не затрудните стража на испанците Буну. Домакините пратиха за втори път топката във вратата на Де Хея в 40-ата мин. Ликас Окампос не остави шансове на испанския страж на Юнайтед, но след преразглеждане с ВАР се оказа, че Акуня, който центрира, е бил в засада.

На почивка Тен Хаг пусна в игра голямата звезда на тима Маркъс Рашфорд, който бе контузен доскоро. Въпреки това още в първите минути на втората част севилци удвоиха преднината си.
Лоик Баде надскочи всички след корнер и прониза за втори път Де Хея в 47-ата мин. Любопитното бе, че той вкара с… рамото.
Домакините пропиляха уникална възможност да вкарат и трети гол минута по-късно, отново след ъглов удар. Центрираната топка създаде сериозно напрежение на самата голлиния на вратата на “червените дяволи” но в крайна сметка бе изчистена с мъка от бранители на Юнайтед.

Ен-Несери направи резултата класически в 81-ата мин. Топката бе изритана дълбокото в половината на Юнайтед. Давид де Хея излезе, за да изчисти топката. Вместо обаче стражът на английския гранд да я избие напред, той просто я спря и така я заложи на крака на мароканеца, който от 30 метра нямаше проблеми да прониже празната врата.

Севиля – Манчестър Юнайтед 3:0
1:0 Ен-Несири (8); Баде 2:0 (47); 3:0 Ен-Несери (81)
Севиля: Буну, Хесус Навас, Лоик Баде, Маркао, Маркос Акуня, Неманя Гудел, Фернандо, Лукас Окампос, Иван Ракитич, Ерик Ламела, Юсеф Ен-Несири
Манчестър Юнайтед: Давид де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Хари Магуайър, Виктор Линдельоф, Диого Дало, Каземиро, Марсел Забицер, Джейдън Санчо, Кристиан Ериксен, Антъни, Антони Марсиал