Ерик тен Хаг е раздвоен след странния мач на Юнайтед

0
0
196

Ерик тен Хаг определи Джейдън Санчо като „великолепен играч“, след като крилото се разписа във вратата на Лийдс, за да донесе равенството 2:2 на „Олд Трафорд“. Атакуващият футболист не бе играл от дълго време в Лигата заради „физически и психически проблеми“, но се появи от резервната скамейка и вкара ценния гол за „червените дяволи“, с който те избегнаха загубата.

„Исках различна динамика. В този момент не бяхме в мача. За наш късмет смяната проработи, защото вкарахме два гола. Много съм щастлив. Той вече е обратно в игра. Знаем, че е великолепен играч. Мисля, че той постоянно може да има огромно влияние, но трябва да работи усилено. Ще го мотивира да дава повече от себе си. Наистина се насладих на играта ни след промяната, особено заради него. Това ще му донесе нови сили. Ако играеш дерби, се нуждаеш от различно отношение. Трябва да стартираш и да бъдеш готов да поемеш отговорност, да печелиш единоборствата и да бъдеш хладнокръвен, когато притежаваш топката“, сподели пред BBC нидерландският специалист.

Лийдс, който продължава да бъде без мениджър след уволнението на Джеси Марш, е на точка над зоната на изпадащите, докато Юнайтед са на седем пункта от лидера Арсенал, като пропуснаха възможността да се изравнят с градския съперник Манчестър Сити. Тен Хаг призна, че е „изглеждало сякаш“ играчите му били изненадани от бързия старт на гостите, които откриха след минута игра чрез Уилфред Нонто, като е със „смесени чувства“ относно представянето на своите подопечни.

„Разбира се, че в края бяхме щастливи да спечелим точка. Но също така загубихме две. Началото беше много лошо, неприемливо, особено в дерби, в което трябва да си готов да се бориш и да поемеш отговорност. Ние не го направихме. Знаехме, че те ще бъдат агресивни срещу отбор в добра форма, че ще се опитат да влизат смело в единоборствата и точно това и стана. Създадохме страхотни положения. На почивката трябваше да сме изравнили. Ако започнеш второто полувреме по същия начин както първото, си усложняваш неимоверно много задачата. Трябва да похваля тима за упоритостта да се завърне обратно в мача. Вкарахме два чудесни отборни гола“, завърши Тен Хаг, чийто отбор гостува на „белите“ на „Еланд Роуд“ в неделя.