Ман Юнайтед се измъкна в “Дербито на розите”

0
0
656

Манчестър Юнайтед и Лийдс не излъчиха победител и завършиха 2:2 в отложен мач от 8-ия кръг на Висшата лига. “Червените дяволи” наваксаха два гола пасив и успяха да стигнат до точката на своя “Олд Трафорд” във вълнуващо издание на “Дербито на розите“.

Лийдс започна по-агресивно и пресираше успешно съперника в неговата половина. Още в първата минута гостите отнеха топката, Патрик Бамфорд подаде на Уилфред Нонто, който с удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Давид Де Хеа и даде преднина на Лийдс.

Второто полувреме започна като първото – с гол за гостите. Три минути след подновяването на играта Съмървил центрира прострелно, топката рикошира в крака на Рафаел Варан и влезе в мрежата за 2:0.
Манчестър Юнайтед упражни натиск в следващите минути и в 62-а минута Маркъс Рашфорд върна един гол с глава след центриране на Диого Далот.
Натискът на домакините даде резултат в 70-а минута, когато многоходова атака завърши с гол на Джейдън Санчо, първи за него от септември след дълго лечение на контузия.
“Червените дяволи” имаха достатъчно време за пълен обрат, но удари на Варан, Бруно Фернандеш и Фред не намериха целта. В същото време клубът може да бъде купен от каратски фонд.
Манчестър Юнайтед остава трети в класирането с 43 точки, а Лийдс е 16-и с 19 точки. Води Арсенал с 50 т. и два мача по-малко от Юнайтед. Втори с 45 т. е актуалният шампион Манчестър Сити, който обаче тази седмица беше разтърсен от финансов скандал.