Царско село спря Лудогорец

0
0
523

Царско село препъна Лудогорец в битката му за десета поредна титла в efbet Лига. Срещата от 22-ия кръг завърши при 1:1, като главно действащо лице беше непрестанният снеговалеж в полите на Витоша. Съперниците повече се бориха именно с бялата настилка, отколкото помежду си. След 70 минути игра даже срещата беше прекъсната, за да може домакините да изчистят линиите. Вратарят на “царете” Джони Пласид даже грабна едно гребло и изчисти вратарското си поле, след което срещата продължи.

Лудогорец поведе чрез кипъреца Пиерос Сотириу в 77-ата минута, но момчетата на Любослав Пенев успяха да изравнят само 120 секунди по-късно чрез Мартин Кавдански. Така “орлите” събраха 52 точки и водят с 9 т. пред Локомотив Пловдив и ЦСКА, който обаче е с мач по-малко. Царско село е на осмо място с 25 т.

Лудогорец създаде първата опасност в срещата. В 5-ата минута Елвис Ману бе изведен срещу Джони Пласид. Офанзивният футболист опита веднага да стреля, но ударът му срещна тялото на стража на домакините. В следващите минути Лудогорец бе по-активен, но ялов. А Царско село разчиташе на контраатаки, които обаче също не доведоха до нищо интересно.
В края на полувремето Реян Даскалов се озова на добра позиция пред наказателното поле и стреля. Ударът му обаче бе избит в корнер от Кристиан Кахлина. Лудогорец вкара гол в самия край на първото полувреме. След изпълнение на корнер топката попадна в последния в отбрана за Царско село Христо Попадийн. Той обаче се засуети и позволи на Елвис Ману да му открадне топката. Тя попадна в Кирил Десподов, като той и Ману излязоха сами срещу Джони Пласид. Бългаският национал подаде на съотборника си, който вкара във вратата, но страничния съдия вдигна засада. На повторенията обаче се видя, че такава няма.

В 55-ата минута Лудогорец създаде ново положение. Клаудиу Кешеру бе намерен на точката за изпълнение на дузпа. Румънецът овладя много добре и стреля, но ударът му срещна тялото на Джони Пласид. Така се стигна до 77-ата минута – след добра контраатака Бърнард Текпетей получи топката в наказателното поле и веднага потърси Сотириу, който от близко разстояние я прати в мрежата на Пласид. Почти веднага паритета в резултат беше върнат. След центриране на Дилан Мартенс Кавдански се оказа най-съобразителен в наказателното поле, като изпревари защитата на шампионите и с глава прати топката в мрежата на Кахлина.
Към края на мача Вандесон бе изведен отлично, намери Каули Оливейра, който стреля на празна врата, но Луис Педро успя да избие с шпагат. Така двата тима заслужиха по точка.

Снимка: Фейбук