Локо Пд нанесе първа загуба на Арда в Кърджали

0
0
956

Локомотив Пловдив нанесе първа загуба на Арда в Кърджали. В мача от 22-ия кръг “смърфовете” стигнаха до успеха с 2:0 след голове на Кристиан Илич (47) и Димитър Илиев (54). Вторият всъщност блесна над всички, след като асистира за откриващия гол. Това беше първа среща за Илиев, който последните 2 седмици лекува контузия. Заради нея той нямаше възмоност да помогне на Локо през седмицата при загубата от Лудогорец за Купата на България.
Така Локо се затвърди в топ 3 в efbet Лига, след като събра 48 точки и излезе временно на второ място. С 48 т. е и ЦСКА, който в неделя гостува на Берое. Арда остана четвърти с 38 т., а петият Берое има 33, но също е с мач пасив.

За Арда това е първа загуба на своя стадион в шампионата от 2018 година, като последното поражение за тима на “Арена Арда” датира от 28 октомври 2018-а, когато Царско село сразява тима с минималното 0:1. Този сезон момчетата на Николай Киров-Белия имаха три поражения. Две от тях бяха регистрирани в предишните три кръга – 2:3 срещу Славия и 0:1 с Лудогорец. В същото време за Локомотив това е първи успех далеч от дома на 6 декември миналата година, когато надви с 1:0 Ботев във Враца.

Срещата на “Арена Арда” започна равностойно, като двата отбора се изчакваха в първите няколко минути. Полека-лека обаче домакините започнаха да притискат своя съперник, а в 20-ата минута Салинас блокира удар на Спас Делев по диагонала. В 25-ата минута Малембана отправи страхотен удар от фаул, но Иван Караджов показа страхотен рефлекс и изби в ъглов удар.

Гостите създадоха чудесно нападение на старта на втората част и в 47-ата минута откриха резултата. Момчил Цветанов подаде на Лукас Салинас, който изведе вляво на наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът на “смърфовете” видя Кристиан Илич, който шутира, топката рикошира в крака на Александър Георгиев, но с помощта на напречната греда попадна във вратата на Караджов – 0:1 за Локо.
В 54-ата домакините направиха кошмарна грешка в защита и регистрираха втори гол. Александър Георгиев върна назад към Никола Таравел, който нито отигра, нито се разбра в наказателното поле с вратаря Караджов. Илиев открадна топката, излъга стража на Арда и с лекота удвои актива за гостите – 0:2. В 69-ата Бирсент Карагарен опита да затрудни Иван Караджов, а стражът на Арда с дясната си ръка отклони топката от вратата си. До края нищо вълнуващо не се случи.

Снимка: facebook.com