Солскяер си отмъсти на Рома

0
0
321

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер си отмъсти на Рома. “Червените дяволи” разбиха италианците с внушителното 6:2 в първия полуфинал в Лига Европа и така реваншът във Вечния град ще е протоколен. Именно феновете на “вълците” се заядоха с норвежеца, който уж не знаел какво представлява Рома, но в случая се оказа, че добре е разучил и този съперник.

Още не сме си свършили работата докрай, но се потрудихме здраво. Играхме добре срещу силен съперник. Вкараха ни два гола от положения, които ние сами допуснахме. Срещу Аякс Рома също не създаде много положения. През второто полувреме играхме много добре.

Може би в последните 5-10 минути на първото полувреме не показахме добро лице, но след това се коригирахме. И двата гола в нашата врата са следствие на детински грешки, които не трябва да допускаме на такова ниво”, коментира норвежецът.

На “Олд Трафорд” Бруно Фернандеш (9) откри, но Рома обърна чрез Лоренцо Пелегрини (15) и Един Джеко (34). През втората част обаче “вълците” бяха разкъсани – точни бяха Единсон Кавани (48 и 64), Фернандеш (71) Пол Погба (75) и Мейсън Грийнууд (86).

“Искаме да продължим напред, разбира се. Добра реакция на почивката. Мисля, че направихме добри неща през първата част, но забравихме, че трябва да се връщаме в защита, и то бързо. През второто полувреме направихме това по-добре и, разбира се, това създава повече възможности за атаки. Единсон бе отличен. Казвал съм го и преди, той умее да намира празните пространства, вкарва голове, асистира за други – прави всичко, което се изисква от един централен нападател. Единсон е много опитен – играл е толкова много срещи на високо ниво, хладнокръвен е пред гола, а ние се нуждаем именно от това в края на сезона”, допълни Солскяер.

“Единсон не бе играл седем месеца преди да дойде при нас. Той имаше проблеми с контузии, но сега е здрав и показва това, на което е способен. Той знае какво мисля и искам, би било страхотно да остане при нас за още една година – разбирам, че тази година е трудна, но му обещах, че „Олд Трафорд“ е различно място с фенове по трибуните. Това е основното, когато се опитвам да го убедя – той трябва да знае какво е да вкарваш голове пред Стретфорд Енд, усещането е различно. Имаме най-добрите фенове и няма по-хубаво чувство за един нападател от това да вкарва и празнува пред тях”, обобщи норвежецът.