Славия не успя да пречупи Ботев Пд

0
0
184

Славия завърши 0:0 у дома срещу Ботев Пд в последен мач от 27-ия кръг в Първа лига. Под проливния дъжд над София домакините имаха териториално предимство. Още в петата минута Емил Стоев беше изведен в наказателното поле на гостите, но Хидайет Ханкич спаси вратата си от попадение. Броени секунди по-късно Кристиан Добрев засече центриране, но прати топката право в стража на пловдивчани.

В десетата минута Тони Тасев шутира от пряк свободен удар, но изпрати топката над вратата на Ботев. Пет минути след това Антоан Бароан направи пропуск, пращайки кълбото встрани от вратата на “белите”.
По-добрата игра на домакините продължи и в 39-ата минута Добрев проби отдясно и подаде за капитана Галин Иванов, но неговият изстрел мина над вратата на “канарчетата”.

Славия започна по-силно и през второто полувреме, като пет минути след началото му Галин Иванов навлезе в наказателното поле на “жълто-черните” и стреля, но топката премина покрай гредата.
След час игра Дилан Мертенс получи шанс да шутира от границата на наказателното поле, но националът Светослав Вуцов внимаваше и спаси коварния изстрел на защитника.

В 68-ата минута Славия отново беше близо реализирането на гол, но Тони Тасев и Емил Стоев не успяха да засекат остро подаване във вратарското поле на Кристиан Добрев и отбраната на отбора от Пловдив изчисти топката.
Девет минути преди края на редовното време опасен удар на Абдулайе Траоре беше спасен от Вуцов.

След това равенство Славия заема седма позиция в класирането, докато Ботев е на десето място в Първа лига. В следващия кръг “канарите” приемат Левски в събота, като срещата ще е на новия им стадион “Христо Ботев”.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Натан Гасама,Людовик Соарес, Велко Йеленкович, Галин Иванов, Кристиян Стоянов (83-Чунг До), Тони Тасев, Кристиан Добрев (68-Ахмед Ахмедов), Емил Стоев

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Дилан Мартенс (80-Красиан Колев), Антоан Бароан (69-Амаду Думбоуя), Джеймс Етоо, Самюел Супрайен, Абдулайе Траоре (90-Мартин Секулич), Точукву Ннади, Джаспър ван Хертъм, Уме Емануел, Роберто Пунчец

Снимка: Ботев Пд