Ман Сити отказа Челси за ФА Къп

0
0
251

Манчестър Сити победи лесно с 4:0 у дома Челси и се класира за четвъртия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. Шампионите не срещнаха никакви трудности срещу лондончани и ги победиха за втори път в рамките на само три дни. Воденият от Пеп Гуардиола състав се наложи с 1:0 срещу “сините” в двубой от Висшата лига в четвъртък. А така напрежението към мениджъра на лондончани се увеличи след поредната загуба.

Сити реализира три гола в рамките на само четвърт час през първото полувреме, за да реши рано крайния победител от срещата. В 23-ата минута Рияд Марез откри резултата след точно изпълнение на пряк свободен удар.
След точно половин час игра Хулиан Алварес беше прецизен при изпълнение на дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Кай Хаверц.
В 38-ата минута Кайл Уолкър показа добър усет и подаде за Фил Фоудън, който направи резултата 3:0.

Пет минути преди изтичане на редовното време Калиду Кулибали извърши фаул в наказателното поле срещу Фоудън и Марез фиксира крайното 4:0 след точен удар от бялата точка.
Манчестър Сити ще играе срещу Арсенал или Оксфорд в следващия кръг на турнира. Последните два тима ще спорят тази вечер.

Четвъртодивизионният Стивънидж поднесе една от големите изненади, като победи с 2:1 при гостуването си на Астън Вила.
В 33-ата минута Морган Сансон даде аванс за домакините от Бирмингам след асистенция на Дани Ингс, но Леандер Дендонкер остави Вила с човек по-малко в 85-ата минута, когато беше отстранен с червен картон заради нарушение, довело до 11-метров наказателен удар в полза на гостите. Джейми Рийд превърна дузпата в гол, а в 90-ата минута попадение на Дийн Кембъл осигури обрата в полза на Стивънидж.
В следващия кръг четвъртодивизионният тим ще се изправи срещу Стоук Сити от второто ниво на футбола в Англия.