Ман Сити се справи с Челси в Лондон и доближи Арсенал

0
0
299

Манчестър Сити постигна ценна победа с 1:0 като гост на Челси в дербито от 19-ия кръг на Английската висша лига. Този успех позволи на “гражданите” да намалят на 5 точки дистанцията от лидера Арсенал, който води с 44 т., а в последния кръг беше спрян от Нюкасъл. Челси от своя страна остава едва десети в класирането с 25 т.

Домакините от Лондон бяха споходени от редица неудачи преди и по време на самия мач. Те извършиха принудителни смени още през първата част, като напуснаха две от звездите – Стърлинг и Пулишич. Така “сините” играха с доста млади играчи през голяма част от мача.

Въпреки нелошото представяне на хората на Греъм Потър, те не успяха да вземат нещо от мача. Челси стоеше нелошо през първото полувреме, а веднъж топката се отби от гредата на манчестърската врата.

В началото на втората част обаче гостите натиснаха сериозно, като Аке също уцели гредата. В крайна сметка момчетата на Пеп Гуардиола съумяха да наложат волята си и в 63-ата минута получиха своето. След поредната многоходова атака влезлият от пейката Джак Грийлиш намери на задната греда друга резерва – Рияд Марез, който на празна врата не сбърка за крайното 1:0.
До края на мача нищо не се промени и Сити спечели важни три точки в борбата за защита на титлата на Албиона.