Сблъсъците преди финала в ШЛ били заради фалшиви билети

0
0
249

УЕФА обвини “хиляди фенове с фалшиви билети” за закъснението на началото на финалния мач в Шампионска лига на “Стад дьо Франс”. Реал спечели 14-ия си трофей след победа с 1:0 над Ливърпул, но мачът бе помрачен от грозни сцени извън стадиона. Срещата започна с близо 40-минутно закъснение, тъй като според организаторите твърде много хора с фалшиви билети са предизвикали струпвания на контролните пунктове.
Полицията дори използва сълзотворен газ срещу феновете, които твърдят, че това действие не е било предизвикано по никакъв начин.

От Ливърпул поискаха официално разследване на инцидентите извън стадиона.
“Ние сме изключително разочаровани от проблемите с влизането на стадиона и нарушаването на периметъра за сигурност, пред който се сблъскаха феновете на Ливърпул. Това е най-великият мач в европейския футбол и привържениците и такива сцени са неприемливи. Официално поискахме разследване на причините за тези проблеми”, заявиха от Ливърпул.

В изявлението, публикувано от УЕФА малко преди края на мача, се казва: “В началото на мача турникетите пред секторите на Ливърпул бяха блокирани от хиляди фенове, които са закупили фалшиви билети. Това създаде струпване на фенове, опитващи се да влязат. В резултат на това началото беше отложено с 35 минути, за да се даде възможност на възможно най-много фенове с истински билети да получат достъп.
Тъй като имаше голямо струпване на хора пред стадиона, полицията ги разпръсна със сълзотворен газ и ги изтласка от стадиона.
УЕФА проявява съчувствие към засегнатите от тези събития и ще преразгледа тези въпроси спешно заедно с френската полиция и власти, както и с Френската футболна федерация”, заявиха от УЕФА.

Първоначално властите на стадиона оправдаха забавеното начало на мача с “късното пристигане” на феновете за събитието.
Според присъстващи на мача, включително журналисти от “Скай Спортс”, причина за хаоса е лоша организация от домакините.
“Феновете се редят на опашка повече от два часа навън. Има безброй свидетели, че хаосът е заради ужасна организация”, пише “Скай Спортс”.