Саутгейт: Англия се нуждаеше от голямата победа

0
0
158

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт се зарече да държи “футболистите си здраво стъпили на земята” след фантастичния разгром с 6:2 над Иран на старта на Световното първенство в Катар. Джуд Белингам, Букайо Сака на два пъти, Рахийм Стърлинг, Маркъс Рашфорд и Джак Грийлиш бяха главните герои във фиестата, докато Мехди Тареми върна два гола за иранския отбор, втория от противоречиво отсъдена дузпа в 13-ата минута на добавеното време на втората част.

Саутгейт се опита да не възхвалява твърде много играчите си, за да може да ги държи “в правия път”. Той обаче определено не беше доволен от решението за дузпа в добавеното време. Съдията Рафаел Клаус от Бразилия, който е номер 1 в Южна Америка, шокира света с 14 минути добавено време през първата част и още 10 официално и реално 13 през втората.

“Малко ми писна от това в края наистина”, призна пред “Би Би Си” Саутгейт. „За да спечелим с тази разлика, да играем така, както играхме през по-голямата част от мача, трябва да съм наистина щастлив. Но не трябва да допускаме два гола на този етап и ще трябва да играем правилно срещу САЩ в защита. Това е страхотно начало, но ще трябва да сме по-добри, каза още Саутгейт.

“Но претенциите ми донякъде са и следствие от резултата. Имахме 24 минути добавено време, което е много време за концентрация след като знаеш, че реално полувремето е завършило. Това е най-общо казано, но просто загубихме концентрация и когато играем с по-бавно темпо, не сме толкова ефективни, колкото ми се иска, заяви мениджърът на англичаните.

“Вероятно някой се чуди дали не съм нещастен, очакват да съм много по-емоционален, но задачата ми е да държа отбора здраво стъпил на земята. Повтарям, че трябва да сме по-добри.

“Имахме нужда от това добро начало. Имаше много разговори и спекулации за нашата форма, но ние показахме на всички колко качество имаме и какво можем. Чувствам подкрепата и любовта от страна на феновете, треньорския щаб и моите хора от щаба. Това е, което ми трябва, завърши мениджърът на “Трите лъва”.