Кристиано Роналдо с хеттрик №62

0
0
197

Кристиано Роналдо отбеляза хеттрик №62 в кариерата си. 38-годишният португалски нападател донесе победата на Ал Насър с 3:0 над Дамак в мач от първенството на Саудитска Арабия. Това е негов втори хеттрик в него за арабите.
Останалите са разпределени по следния начин – 10 за националния отбор на родината си, 3 за Манчестър Юнайтед, 44 за Реал Мадрид и 3 за Ювентус. Интересното е, че първите 30 от тях бяха записани преди 30-ата година на португалеца, а след това той има вече 32 такива. Преди две седмици Роналдо реализира четири гола срещу Ал Уехда.

Сега португалецът реализира три гола само в рамките на първото полувреме. 5-кратният носител на “Златната топка” откри резултата, след като бе точен от дузпа в 18-ата минута. Четири минути след това удвои, след като получи от Ал Ганам и с нисък удар от границата на наказателното поле прати топката в десния ъгъл за 0:2. Минута преди почивката хеттрикът бе факт. Този път Кристиано получи около точката за изпълнение на дузпа и нямаше как да сгреши от тази позиция. В 67-ата минута Роналдо прати топката във вратата на съперника за четвърти път, но попадението му бе отменено заради засада. До края нови голове нямаше.

Всъщност последните десет гола на отбора изобщо бяха белязани от попаденията или асистенциите на бившия играч на Юнайтед. Ал-Насър продължава да бъде лидер в саудитската лига, имайки аванс от две точки пред Ал-Итихад и три пред Ал-Шабаб. Шампионът Ал-Хилал изостава на цели 11 точки, но е и с три мача по-малко.