Роналдо с рекорд, вкара четири гола за Ал Насър

0
0
183

Португалската звезда Кристиано Роналдо вкара и четирите гола при разгромната победа на Ал Насър над Ал Уехда с 4:0 в мач от първенството на Саудитска Арабия. Петкратният носител на “Златната топка” имаше труден старт на периода си в саудитския клуб, като записа поражение в турнира за Суперкупата на страната и едва миналата седмица вкара първия си гол за тима. Така арабите май ще размислят, че съжаляват, че са взели големия голаджия.

Роналдо обаче бе в топформа срещу Ал Уехда и вкара два гола преди почивката и още два през второто полувреме. Първото попадение в двубоя бе и гол номер 500 на португалеца в националните първенства. За ибериеца това бе 61-ви хеттрик в кариерата, като любопитното е, че той е вкарвал три и повече гола в един мач 31 пъти, след като е навършил 30 години, с един път повече отколкото преди да навърши 30. Роналдо всъщност е първият футболист, който отбелязва 500 гола за първенство. Той има дори 503 попадения във всички първенства, в които е играл – португалската Примейра лига, английската Висша лига, испанската Ла Лига, италианската Серия А и Саудитската лига. Роналдо е активният футболист с най-много мачове, в които е отбелязвал три или повече попадения.
„Страхотно чувство, че вкарах четири гола и достигнах 500 броя в лигата с много солидна отборна победа“, написа Роналдо в туитър.
Ал Насър дели първото място в класирането с Ал Шабаб, като двата тима имат по 37 точки, но тимът на Кристиано Роналдо е изиграл мач по-малко.