Роналдо с гол №700, Юнайтед обърна Евертън

0
0
185

Манчестър Юнайтед обърна с 2:1 Евертън на „Гудисън Парк“ в среща от 9-ия кръг на Висшата лига. С успеха „червените дяволи“ си взеха глътка въздух след тежкото поражение с 3:6 от Манчестър Сити, като се доближиха и само на точка от Топ 4. Хората на Ерик тен Хаг осъществиха втори обрат в рамките само на няколко дни, след като в четвъртък стигнаха до победата по същия начин и при визитата си на Омония Никозия в Кипър в груповата фаза на Лига Европа.

В герой за Юнайтед се превърна Кристиано Роналдо, който сложи край на головата си суша в първенството от началото на сезона, забивайки юбилейното си попадение под №700 на клубно ниво. 37-годишната португалска суперзвезда се появи като резерва, заменяйки получилия травма Антони Марсиал в 29–ата минута.

Двубоят започна кошмарно за „червените дяволи“, след като „карамелите“ откриха резултата още в 5-ата минута чрез Алекс Иоуби. Само 10-на минути по-късно Антони изравни, а непосредствено преди почивката Роналдо обърна резултата за 1:2. Маркъс Рашфорд също вкара малко преди края, но след намеса на ВАР попадението бе отменено.

Така Манчестър Юнайтед сложи край на серията от 6 поредни мача без загуба на Евертън в шампионата. С добавените 3 точки хората на Ерик тен Хаг се изкачиха на 5-ото място с актив от 15 точки. Момчетата на Франк Лампард останаха на 12-ата позиция с 10 пункта.

Карамелите“ влязоха в мача изключително активно и агресивно. Така още преди да е изтекла и 5-ата минута домакините поведоха в резултата. Каземиро, който стартира като титуляр, позволи да му бъде открадната топката, след което при последвалата бърза атака тя стигна до Алекс Иуоби. Нигериецът реши да стреля от около 20 метра и матира Давид Де Хеа със страхотен шут – 1:0.

След гола гостите се посъвзеха и взеха инициативата. Те стигнаха до изравняването 10 минути по-късно. Идриса Гей сгреши, Бруно Фернандеш изведе отлично Антони, който без проблеми прати топката в мрежата на Джордан Пикфорд – 1:1.

В 29-ата минута Антони Марсиал получи контузия и се наложи да напусне терена принудително. В игра влезе Кристиано Роналдо. Десетина минути по-късно той стреля към вратата, но слабо.

Каземиро профука златен шанс в 42-ата минута. Бразилецът остана непокрит и с глава не успя да уцели целта от 7-8 метра. В 44-ата минута обаче Каземиро се реваншира за пропуска си и грешката, довела до попадението за домакините, асистирайки на Роналдо, който направи безпомощен Пикфорд за пълния обрат 1:2.

След почивката домакините поизравниха играта поне за известен период. Хората на Франк Лампард обаче така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Де Хеа.

Гостите контролираха мача, но те пък на свой ред не рискуваха излишно. Все пак в 81-ата минута Маркъс Рашфорд прати кълбото в мрежата на Пикфорд за трети път. Той отне топката от защитник, след което преодоля и стража, за да вкара. ВАР обаче преразгледа ситуацията и отмени попадението му заради игра с ръка на нападателя.

До края „карамелите“ натиснаха, но Де Хеа спаси „червените дяволи“ след удар на Онана и гостите си тръгнаха с трите точки.

Евертън – Манчестър Юнайтед 1:2

Голмайстори: 1:0 Алекс Иуоби (5), 1:1 Антони (15), 1:2 Кристиано Роналдо (44)

Евертън: Пикфорд, Колман, Коуди, Тарковски, Миколенко, Онана, Гей, Иуоби, Грей, Мопе, Гордън;

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Шоу, Мартинес, Линдельоф, Далот, Каземиро, Ериксен, Рашфорд, Фернандеш, Антони, Марсиал;