Ман Сити се подигра с Юнайтед – 6:3

0
0
271

Манчестър Сити буквално се подигра с градския съперник Юнайтед. “Гражданите” на Пеп Гуардиола биха с гръмкото 6:3 и така вкараха “червените дяволи” в голяма криза. В 188-ото издание на сблъсъка между синята и червената част на града – дерби реално нямаше.
На почивката резултатът даже беше 0:4. Фил Фоудън откри резултата в осмата минута. Ерлинг Холанд удвои в 34-тата, а в 37-ата се разписа отново. В 44-тата и Фоудън отбеляза второто си попадение. Именно тези двамата довършиха гостите. Първо Холанд оформи хеттрика си в 64-ата минута, а Фоудън довърши съперника. За тях Антони (56) вкара за 4:1, а Антони Марсиал (84 и 90-д) направи загубата леко по-почетна.

Така Юнайтед пак разочарова феновете. Те даже започнаха да напускат “Етихад” още на почивката. Ерик тен Хаг заложи на същия състав, който преди близо месец победи с 3:1 лидера Арсенал, което бе и последната шампионатна среща на “червените дяволи”. Кристиано Роналдо и Каземиро първоначално останаха резерви днес. Бразилецът потича 30 мин., докато португалецът изгледа мача от пейката.

Иначе мениджърът на Сити Хосеп Гуардиола направи три промени в състава в сравнение с последния шампионатен мач – победата с 3:0 над Уулвърхемптън. Родри отпада от групата заради контузия, като на негово място започна Илкай Гюндоган. Нейтън Аке стартира в двойка с Мануел Аканжи в центъра на защитата, а Рубен Диаш остана на скамейката за началото. Кайл Уокър пък замени контузения Джон Стоунс. Шоуто обаче откраднаха Холанд и Фоудън.