Рикардиньо блести, Левски победи Рига

0
0
389

Левски победи Рига с 2:0 в четвъртата си контрола в Дубай. Големият герой под дъжда беше Рикардиньо, който вкара и двете попадения. Това е втори успех за “сините” над тима от Латвия, след като преди дни ги биха с 3:2.
В 10-ата минута „сините“ отправиха първия точен удар по посока вратата на латвийците. Уелтон проби отляво и стреля по земя. Вратарят Рихартс Матревикс успя да реагира и улови без особени затруднения.

В 37-ата минута Рига оцеля като по чудо след страхотно разбъркване във вратарското поле. Илиян Стефанов беше потърсен с центриране. Той не успя да нанесе удар, след което Рикардиньо и Уелтон също нямаха успех.

Минута по-късно Левски излезе напред в резултата. Илиян Стефанов отново беше замесен. Голмайсторът от финала за Купата срещу ЦСКА беше изведен в наказателното поле. Неговият диагонален удар по земя беше отразен. Последва обаче добавка на Рикардиньо. Централният нападател нямаше как да пропусне на празна врата от непосредствена близост.

В 44-ата минута Левски организира стойностна атака по десния фланг. Топката премина през Галчев и стигна до Роналдо. Той потърси с пас по земя Уелтон. От близко разстояния последният успя да отклони, но право в ръцете на вратаря. На далечната греда двама негови съотборници можеха да атакуват топката, но Уелтон реши да отиграе.

В 54-тата минута Асен Чандъров си освободи пространство за изстрел и отправи такъв. Много добре с тяло застана Нгом и изби в ъглов удар. При центриране Рикардиньо отклони с глава, но покрай целта.

Дъждът не спираше, а пет минути по-късно Уелтон напредна на скорост. На границата на наказателното поле той беше спрян непозволено. Съдията даде пряк свободен удар в полза на „сините“. Филип Кръстев завъртя топката над стената. Вратарят на Рига се намеси крайно неубедително. Той изпусна топката, а Рикардиньо дебнеше за грешка и вкара за 2:0.
Десетина минути преди края Кендиш получи възможност да стреля от границата на наказателното поле. Топката профуча покрай лявата греда на Пламен Андреев.

Левски – Рига 2:0
1:0 Рикардиньо (38)
2:0 Рикардиньо (59)

Левски: 13. Николай Михайлов (Пламен Андреев 46′) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 20. Асен Чандъров, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 18. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо – Ивелин Попов, Марин Петков, Андриан Краев, Асен Митков, Антоан Стоянов

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 16. Преслав Бачев, 27. Асен Митков, 38. Александър Божилов, 39. Дейвид Михалев, 50. Кристиан Димитров, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков, 99. Иван Андонов