Реал разби Барса на “Камп Ноу”

0
0
256

Реал Мадрид стигна финал за Купата на Испания, след като разби Барселона с 4:0 насред “Ноу Камп”. Момчетата на Карло Анчелоти продължават към мача за трофея с Осасуна след поражение с 0:1 от “блаугранас” у дома в първия 1/2-финал.

Вечните противници изиграха поредно неособено привлекателно първо полувреме, връщайки спомените към първия полуфинален мач помежду си, когато изтормозиха топката.
Този път в играта им имаше една идея повече футбол и Барса беше по-добрият отбор, но не успяваше да открие резултата. Това стори Винисиус точно преди паузата, след като секунди преди това Куртоа направи страхотна спасяване срещу Левандовски.

Над всички през второто полувреме беше Карим Бензема, сразил съперника с хеттрик между 50-а и 81-а минута. Така Реал отново е на финал за Купата, след като за последно я спечели през 2014 година.

В началото на срещата Барса имаше инициативата, но на два пъти столичани успяваха да блокират опасни удари на противниковите играчи. В първия случай Карвахал отказа Гави, а след това Алаба се намеси при шута на Сержи Роберто.
Балде беше един от най-активните на терена и осъществи пореден пробив отляво, но отново футболист на Реал действаше смело в отбрана. На отсрещната врата Марк-Андре Тер Стеген се справи лесно с хубавия удар на Карим Бензема отдясно.

При една от редките атаки на гостите Винисиус можеше да вкара в далечния ъгъл след центриране отдясно, но Роналд Араухо се хвърли смело до гредата и го блокира. Барса веднага отвърна с бърза акция и точен удар с глава на Рафиня, който не затрудни Тибо Куртоа.
В края на първото полувреме футболната съдба само намигна на Барса, но целуна Реал страстно в рамките на двайсетина секунди! Роберт Левандовски засече зрелищно центриране отляво и накара Тибо Куртоа да прави феноменално спасяване. Зрителите по трибуните още се ядосваха на липсата на късмет, когато мадридчани контраатакуваха и Винисиус откри резултата след подаване на Бензема и недостатъчно добра намеса на Тер Стеген.

Само пет минути след подновяването на играта Карим Бензема удвои преднината на “белия балет” след подаване на Модрич, намирайки долния ляв ъгъл. Каталунците се опитаха да отговорят моментално със снаряд на Балде, но Куртоа отрази.
Рафиня взе инициативата и би мощно, но покрай сглобката. След това Араухо развинти цялата защита на съперника, все едно е опитен нападател, но шутът му с външен фалц по диагонала не беше достатъчно точен.

И точно когато изглеждаше, че Барса е на път да намери път към гола, Реал вкара трети такъв. Франк Кесие ритна Винисиус в пеналта и реферът посочи бялата точка. Бензема застана зад топката и я “залепи” в мрежата.
Това видимо сломи Барса, макар в следващите няколко минути момчетата на Шави да гледаха в предни позиции. С изтичане на времето Реал все по-често атакуваше – първо Родриго направи голям пропуск, след това Бензема беше на близо от хеттрика. Асенсио пък би точно в долния ляв ъгъл, но Тер Стеген спаси.
Бензема все пак оформи своя хеттрик в 81-ата минута, когато Винисиус напредна и му подаде топката в точния момент. Французинът я копна покрай Тер Стеген като на тренировка и прати отбора си на финал за Купата.

Барселона – Реал Мадрид 0:4
0:1 Винисиус – 45′ + 1
0:2 Карим Бензема – 50′
0:3 Карим Бензема – 58′, дузпа
0:4 Карим Бензема – 81′