Барса взе първото Ел Класико

0
0
397

Реал Мадрид загуби от Барселона с 0:1 в първи полуфинален мач за Купата на Испания, игран на стадион “Сантяго Бернабеу”. Срещата спокойно може да мине за едно от най-слабите издания на Ел Класико.

Бяха изминали десетина минути игра, когато Карим Бензема вкара разкошен гол от въздуха по диагонала, но съдийската бригада маркира положение на засада.
В 26-ата минута дойде време и гол на Барса да бъде отменен, но с една голяма разлика – той беше зачетен след намесата на VAR. Франк Кесие получи на ръба на засадата и предизвика нескопосаната намеса на Едер Милитао, който си заби нещастен автогол.

Малко по-късно Дани Карвахал шутира силно, но високо, а като цяло домакините не можеха да намерят себе си след гола на Барса. Куриозното е, че за цялото първо полувреме имаше само един точен удар – автоголът на Милитао. Гостите нямаха друга стрелба, а столичани имаха пет такива, които или бяха неточни, или блокирани.

Десетина минути след подновяването на играта вратарят на гостите Марк-Андре тер Стеген се намеси с адекватно избиване при остро центриране отляво, а домакините вече гонеха 60% владеене на топката срещу вечния враг!
Срещата продължаваше да върви изключително монотонно и интересните ситуации липсваха. Двайсетина минути преди края на редовното време Барса можеше да голяма степен да си реши нещата в своя полза, но шутът на Кесие срещна тялото на Ансу Фати!
В последната минута на редовното време Родриго можеше да изравни за Реал, но фалцовият му удар профуча покрай десния страничен стълб!

Статистиката в края на мача показа, че Реал нямаше нито един точен удар. Барса имаше две точни стрелби, но изоставаше в общия брой голови възможности с.. 4:13! Друг любопитен момент е, че “кралете” достигнаха 64% владеене на топката след близо 100 минути игра.

Реваншът е на стадион “Ноу Камп” на 5 април. Интересното е, че каталунците елиминираха вечния враг в три от последните четири случая, в които са играли по два мача на елиминация в турнира.

Реал Мадрид – Барселона 0:1
0:1 Едер Милитао – 26′, автогол