Реал наказа Ювентус в контрола в САЩ

0
0
329

Реал Мадрид победи Ювентус с 2:0 в приятелски мач, игран на легендарния стадион “Роуз Боул” в Лос Анджели и пред  пред 93 702 зрители. Попаденията за испанския шампион бяха дело на Карим Бензема и Марко Асенсио.

Бензема вкара гол още в осмата секунда на мача, но Федерико Валверде е бил в положение на засада и попадението не бе признато. Френският национал все пак откри резултата в 19-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Данило срещу Винисиус. Асенсио направи 2:0 в 69-ата минута след подаване на Хесус Вайехо.

Италианският отбор не отправи нито един точен удар във вратата на съперника за целия мач, което показа отново липсата на достатъчно нападатели след напускането на Алваро Мората и Пауло Дибала.

Това бе последната контрола на Реал Мадрид, който на 10 август ще се изправи срещу Айнтрахт Франкфурт за Суперкупата на Европа. Ювентус ще играе приятелски мач и с Атлетико Мадрид на 7 август.
До този момент Реал Мадрид беше записал загуба с 0:1 от Барселона, а след това стигна до равенство от 2:2 срещу мексиканския Клуб Америка. “Бианконерите“ пък победиха с 2:0 Гуадалахара и направиха 2:2 срещу каталунците.

Снимка: Туитър