Барса сломи Реал в американско “Ел Класико”

0
0
247

Барселона победи Реал Мадрид с 1:0 в нетрадиционно издание на Ел Класико, което се игра в Лас Вегас, част от отвъдокеанското турне на двата испански гранда. За каталунците като титуляр дебютира новата суперзвезда на тима Роберт Левандовски, но шоуто открадна друго ново попълнение. Това бе Рафиня, който в 27-ата минута с мощен удар с левия крак вкара уникален гол. Малко по-късно Левандовски беше близо до второ попадение за Барселона, но ударът му беше блокиран от Дейвид Алаба.

Пет минути преди края пред Усман Дембеле се откри отлична възможност за гол, но Тибо Куртоа отново се оказа последната преграда, като отрази удара му. В самия край на срещата Мариано пропусна да изравни за Реал. Последваха две добри възможности за Барселона и резултатът остана непроменен.

Срещата се проведе на стадион “Аледжайънт” в Лас Вегас, където играе отбора от НФЛ Райдърс, но за няколко часа бе епицентър на едно от големите футболни дербита.
По трибуните превъзходството бе за привържениците на Реал, но на терена Барса доминираше и заслужено се поздрави с успех срещу актуалния носител на трофея в Шампионска лига.

Това бе 34-ата контрола между двата колоса на испанския футбол, но едва втората за последните 31 години. За последно такъв мач имаше преди пет години, отново като част от американското турне, но тогава в Маями. Каталунците регистрираха победа №20 в тях, равенствата са 10, а Реал е само с 4 успеха.